3 najlepšie orientálne masáže

Orientálne masáže sa stávajú každým dňom čoraz populárnejšie. Tieto masážne techniky boli vynájdené na ďalekom východe. Vznikli pôvodne ako staroveké rituáli, ktoré pomáhali udržiavať a obnovovať zdravie a duševnú pohodu. Tieto typy masáží zvyšujú energiu v tele, práve preto sú u väčšiny ľudí veľmi obľúbené. Existuje veľa orientálnych masáží, tu sú podľa môjho názoru 3 najlepšie, ktoré sa oplatí vyskúšať.

thaiska masazThajská masáž
Táto masáž sa datuje do doby pred tisíc rokmi a bola koncipovaná budhistickými mníchmi v Thajsku. Dnes je táto masáž veľmi populárna a nájdete ju v ponuke v takmer každom spa a welnes zariadení.

Existuje mnoho výhod, ktoré Thajská masáž ponúka. Zmierňuje napätie svalov a kĺbov. Čo má vplyv na flexibilitu a pohyblivosť človeka. Pri tejto masáži sa používajú tlakové body, ktoré sa kombinujú s dýchacími metódami a s rôznymi naťahovacími cvičeniami. Tento druh masáže sa tiež nazýva “lenivá jóga”. Vďaka Thajskej masáži povzbudíte svoje telo a posilníte svoj nervový systém.

Shiatsu Zen masážshiatsu masaz
Tento druh masáže bol vynájdený v starom Japonsku. Veľmi sa podobá čínskej akupunktúre, avšak namiesto ihiel sa používajú prsty. Samotné slovo Shiatsu znamená v japonštine tlak prstami.

Hlavným cieľom tejto orientálnej masáže je podporiť fyzickú pohodu a obnoviť tok energie v tele pomocou prstov, palcov, dlaní a rúk. Tlak je aplikovaný na kľúčové miesta na tele. Táto masáž je vďaka relaxačným účinkom jedna z najpopulárnejších masáží svojho druhu na svete.

javska masazIndonézska – Jávska masáž
Táto masáž nie je síce príbuzná s Áziou no určite si zaslúži svoje miesto v troch najlepších orientálnych masážach. Počas masáže sa používajú okrem rúk tiež kĺby, teda lakte a hánky. To zaručuje skutočne dobré premasírovanie svalov. Používajú sa tiež masážne oleje.

Masáž je niekedy dosť bolestivá, no je úžasne uvoľňujúca a osviežujúca. Je určená hlavne pre svaly a nervy v tele. Zmierňuje bolesti chrbta a svalové napätie.

Najlepšie na orientálnych masážach je, že ich nájdete po celom svete. Už za 30 minút pokojnej terapie osviežite svoju myseľ a telo, zlepšíte svoje sústredenie, posilníte si zdravie a pomôžete svojmu telu aby sa dokázalo samé uzdraviť.

Ak sa rozmýšľate nad masážou určite si pozrite časté otázky a odpovede alebo naše služby.

Odoslať Komentár

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading Facebook Comments ...