9 účinkov Lymfodrenáže

Manuálna (ručná) lymfodrenážna masáž, tiež známa ako Lyfatická masáž alebo jednoducho Lymfodrenáž. Táto masáž bola vytvorená aby podporovala zdravie prostredníctvom lymfatických uzlín. Lymfatické uzliny sú dôležité pre správne fungovanie imunitného systému, pretože cez ne preteká lymfa. To je tekutina, ktorá chráni telo pred chorobami a infekciami.

Samotná Lymfodrenáž bola vynájdená v roku 1930 a je dlhodobo uznávaná ako veľmi účinná metóda pre liečbu mnohých ochorení.

Lymfatický systémZ rôznych príčin môže dôjsť k zablokovaniu lymfatického systému. Niektoré z príčin môžu byť napríklad zlé stravovacie návyky, chirurgický zákrok, nedostatok spánku alebo reakcia na niektoré lieky.

Ak cítite, že budete chorí resp. ľudovo, že na vás “niečo lezie”, určite by ste mali vyskúšať Lymfodrenážnu masáž. Rovnako ako pri iných masážach aj pri Lymfodrenáži máte zaručené, že sa zbavíte bolesti a zrelaxujete telo a myseľ. No Lymfodrenážna masáž vám prináša aj iné výhody. Tu sú výhody resp. účinky Lymfatickej masáže:

1. Primárny cieľ Lymfodrenáže je odstránenie blokov lymfatického systému. Vďaka čomu sa cítite zdravšie a imunitný systém sa posilňuje.

2. Mať zdravý a funkčný lymfatický obehový systém je podstatné pre správne fungovanie telesných orgánov.

3. Lymfodrenáž sa odporúča tiež pred operáciou aby vaše telo podstupovalo náročný zákrok v čo najlepšej kondícii. A naopak je vhodná aj po operácii na zníženie pooperačných opuchov.

4. Lymfatická masáž je neinvazívna forma holistického liečenia, ktorú môžete využívať aby ste udržali v kondícii váš telesný systém. Avšak ak máte už existujúce akútne ochorenie alebo infekciu, mali by ste sa vyhnúť tomuto druhu masáže, nakoľko môže rozšíriť vypuknutú infekciu do celého tela.

5. Masáž lymfatických uzlín je vynikajúca prevencia pred chorobami.

6. Niektorí terapeuti ponúkajú lymfatickú masáž prsníkov. Tá je veľmi účinná pri bolestiach spôsobených tehotenstvom.

7. Môže byť použitá ako liečba mnohých ochorení ako napríklad: alergia, prechladnutie, bolesti kĺbov, porucha stravovania, športové zranenia, únava, celulitída.

8. Vďaka Lymfodrenážnej masáži zostanete zdraví aj počas chrípkovej sezóny. Jednoducho sa objednajte na jednu alebo niekoľko Lymfodrenážnych masáží pred začiatkom chrípkovej sezóny. Po terapiách bude váš imunitný systém bude natoľko silný, že dokáže bojovať s chrípkou a nachladnutím sám a počas celého obdobia chrípky.

9. Na rozdiel od iných typov masáží, ktoré používajú zvýšený tlak, Lymfodrenáž je veľmi jemná technika. Lymfatické body, na ktoré sa vyvíja tlak sú priamo pod kožou, tak že nie je potrebný veľký tlak aby sa uvoľnili zablokované lymfatické uzliny.

Prečítajte si viac o Manuálnej lymfodrenážnej masáži.

Odoslať Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading Facebook Comments ...