Ashiatsu – tlaková masáž nohami

Ak patríte medzi milovníkov masáží, pri ktorých sa používa hlboký tlak a využívajú sa tlakové body, no tradičná tlaková masáž vám nestačí, určite porozmýšľajte nad ashiatsu. Na svete momentálne asi neexistuje masáž, pri ktorej dokáže masér vyvinúť taký hlboký tlak ako práve pri tejto masáži. Tlaková masáž nohami je veľmi stará masáž a má rôzne modifikácie. Jedna z takýchto „vylepšených masáží“ je práve ashiatsu.

Ashiatsu masážČo je Ashiatsu a ako prebieha?

Ashiatsu je unikátna masáž počas, ktorej terapeut doslova „chodí“ po svojom klientovi, zatiaľ čo rovnováhu udržiava pomocou tyčí, ktoré sú pripevnené ku stropu.

Tlakové masáže holými nohami sa datujú viac než 3000 rokov spätne. Ashiatsu má korene v čínskej medicíne, kde sa považovala skôr za liečebnú metódu podobne ako akupunktúra. A to hlavne preto, že terapeut využíva znalostí energetických dráh a uzlov v tele. Namiesto drevených tyčí zavesených pri strope sa používali laná, reťaze alebo bambusové kmene a namiesto masážneho stolu sa ležalo na zemi. Tlakové masáže nohami majú veľmi veľa rôznych variácií, pretože boli praktizované na viacerých kontinentoch ako v Ázii, Japonsku, Thajsku a podobne.

AshiatsuV modernej verzii Ashiatsu sú dva varianty, s ktorými sa môžete stretnúť. Líšia sa v podstate v tom, kde leží klient. Môžete ležať na masážnom stole, v tom prípade terapeut udržuje rovnováhu pomocou tyčí. Alebo môžete ležať na žinenke, v tom prípade masér udržiava rovnováhu najčastejšie pomocou stoličiek. Taktiež si môžete vybrať či chcete byť masírovaní cez oblečenie (ako napríklad tradičná Shiatsu masáž) alebo majú byť použité masážne oleje.

Prečo je ashiatsu taká dobrá?

Hlavný dôvod je, že terapeut dokáže vyvinúť maximálny tlak ak je potreba, pretože dokáže zatlačiť celou svojou váhou. Tým pádom dokáže rozmasírovať potrebné miesta účinnejšie. Pri ashiatsu terapeut používa chodidlá, prsty a dokonca aj kolená.

Nemusíte sa vôbec báť. Asiatsu je veľmi bezpečná masáž. Samozrejme by ste si mali ako pri každej masáži vyberať skúseného terapeuta, ktorý vie dobre čo robí.

Kontraindikácie pre ashiatsu

Okrem tradičných kontraindikácií pre masáž ako takú sú aj situácie kedy by sme nemali ísť na ashiatsu alebo by sme sa minimálne mali poradiť so svojim lekárom. Tento zoznam zahŕňa, ale nie je obmedzený na:

  • Ak máte rôzne implantáty (napríklad prsné implantáty)
  • Osteoporóza
  • Tehotenstvo
  • Kŕčové žily
  • Problémy s obličkami
  • Krehké kosti

Vždy platí, že by sme mali dôkladne prediskutovať váš zdravotný stav s terapeutom, pred tým ako podstúpite akúkoľvek masáž.

 Pozrite si video ako vyzerá Ashiatsu masáž:

Odoslať Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Loading Facebook Comments ...