Účinok masáže pre diabetikov

Cukrovka je ochorenie, ktoré vyplýva z nedostatočnej a nesprávnej produkcie inzulínu alebo ak telo tento hormón nedokáže dostatočne využiť. Inzulín je dôležitá látka, ktorá je potrebná na premenu jedla, ktoré konzumujeme, na energiu.

Existuje veľa metód, ktoré pomáhajú zlepšovať zdravotný stav pacientov s cukrovkou. Jedna z nich je terapeutická masáž. Nižšie nájdete niektoré výhody masáže pre ľudí s cukrovkou.

Relaxácia 

Masáž je vo svojej podstate veľmi uvoľňujúca. Pre diabetikov, ktorí musia žiť s týmto ochorením, môže byť tento stav niekedy dosť stresujúci. Pri a po masáži sa do tela uvoľňujú endorfíny. Tieto hormóny upokojujú nervový systém a do značnej miery pomáhajú odstraňovať z tela látky zodpovedné za stres. Bolo dokázané, že masáž znižuje stres a napätie. U pacientov sa výrazne znížil stupeň úzkosti a rovnako sa znížilo svalové napätie. To následne pozitívne vplýva na srdečnú frekvenciu a krvný tlak.

Krvný obeh

Cukrovka má veľmi nebezpečný vplyv na obehový systém ľudského tela. Pacienti s cukrovkou majú totiž zvýšenú hladinu cukru v krvi. To má za následok kôrnatenie ciev. No a jedným z najčastejších účinkov masáže u diabetikov je, že sa výrazne zlepší ich krvný obeh. Následkom lepšej cirkulácie krvi sa zefektívni transport kyslíku do jednotlivých orgánov a častí v tele. Inzulín sa vďaka tomu dokáže lepšie spracovávať.

Zvýšená hladina cukru v krvi u diabetikov spôsobuje taktiež zhustenie spojových tkanív. Terapeutická masáž zvyšuje celkovú mobilitu. Taktiež zlepšuje elasticitu tkanív a svalov. Ak sa pravidelná masáž spojí s nenáročným cvičením, má to veľmi pozitívny efekt na zdravotný stav pacientov s cukrovkou.

Ak rozmýšľate nad masážou určite si pozrite časté otázky a odpovede alebo naše služby.

Odoslať Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading Facebook Comments ...