Abhyanga – ayurvédska masáž horúcimi olejmi

Abhyanga znamená nanášanie oleja na telo a je to staroveká Ayurvédska masážna terapia.  Táto masáž nepracuje s hlbokým tlakom na svaly a tkanivá, to znamená že je vysoko relaxačná pretože vôbec nebolí. Namiesto toho sa zameriava na vmasírovanie účinných látok do tela, ktoré postupne prenikajú až do buniek, čo vyvoláva liečenie na bunkovej úrovni.

Táto masáž je dôležitou súčasťou Ayurvédy, tradičného medicínskeho systému v Indii. Samotné slovo Ayurvéda v preklade znamená “veda života” a celý systém spolu s Abhyangou sa praktikuje už tisíce rokov.

Zo všetkých ayurvédskych masáží je Abhyanga najrešpektovanejšia masáž, ktorá tvorí základ tohto učenia a je všeobecne rozšírený názor, že by sa mala praktizovať každý deň. V Indii sa totiž nepovažuje ani tak za masáž, ale skôr za vyjadrenie lásky k sebe samému prostredníctvom masáže.

Zaujímavosť o Abhyange

Koľko to stojí?

Abhyanga - ayurvédska celotelová masáž

50/za 90 minút
Rezervovať termín

Zábavný fakt: V Ayurvéde sa píše, že ten kto dostáva Abhyangu každý deň, bude žiť 100 rokov.


 

Pri tejto rytmickej masáži horúcimi olejmi sa používajú špeciálne sezónne oleje alebo oleje vybrané podľa individuálnych potrieb. Abhyanga vás hlboko uzemní a upokojí váš nervový systém, čo je prvý krok k úspešnému liečeniu tela aj mysle v našom čoraz viac uponáhľanom svete. Práve vďaka horúcim bylinným olejom bude vaša pokožka úžasne pružná, svaly a tkanivá dostanú extra dávku účinných látok a v neposlednom rade vám pomôže zlepšiť spánok. Dokonca niektoré štúdie ukazujú, že u ľudí ktorí praktizujú Abhyangu na pravidelnej bázy, dochádza k značnému zníženiu stresu.

Práve preto, že oleje sú aplikované na kožu, najväčší orgán vášho tela, ich terapeutické účinky ovplyvňujú všetky vnútorné orgány. Jemne vmasírovaný teplý olej pozdĺž energetických dráh, synchrónnym spôsobom, pomáha odblokovať a obnoviť tok životnej energie (prány).

Liečivé a regeneračné účinky Abhyanga masáže:

 • Zvlhčuje pokožku a zlepšuje krvný obeh
 • Posilňuje telesné tkanivá
 • Detoxikuje fyzické, mentálne a emocionálne toxíny upokojenie nervov a odstránenie stresu
 • Podporuje zdravý spánok
 • Zabraňuje príznaky starnutia
 • Buduje energiu, výdrž a vytrvalosť
 • Robí kĺby pružné a flexibilné
 • Zlepšuje vstrebávanie živín

Výber správneho oleja je pri Abhyanga masáži je veľmi dôležitý pre dosiahnutie dvoch vecí zároveň, a to sú relax a liečenie. Základové oleje (ako sezamový, mandľový, kokosový alebo olivový) poskytujú správne živiny a zmes bylín, pridaných do týchto olejov, poskytujú účinné látky, teda liečenie. Ayurvéda kladie dôraz na výber správnych olejov na základe vašej prirodzenosti a dóší aby sa maximalizoval terapeutický účinok.

Máte záujem o Abhyangu?

Rezervujte si včas voľný termín a doprajte si úžasný relax

Prejsť na rezerváciu
t

Časté otázky

Mám sa po masáži osprchovať?

Odporúčame vám osprchovať sa až niekoľko hodín po samotnej masáži, po prípade až večer pred spaním. Použité oleje budú mať možnosť pôsobiť na váš organizmus dlhšie. Väčšina oleja sa po masáži zotrie a vaša pokožka zostane jemná a vláčna. Práve takýto stav je ideálny a nie je potrebné sa hneď osprchovať.

Čo vlasy a spodné prádlo? Nebudem zamastený/á od oleja?

Nie, nemusíte sa báť. Pri Abhyange sa olej aplikuje všade okrem vlasov a spodné prádlo vám poskytneme jednorázové.

Ako prebieha masáž?

Pripravte sa na úžasný zážitok s celotelovej masáže. Jemnými a pomalými pohybmi sa horúce oleje masírujú na tvár a krk, brucho a hruď, ruky a nohy (spredu aj zozadu), chodidlá, dlane a chrbát.

Aké oleje sa používajú pri tejto masáži?

Pri Abhyange používame výhradne bio oleje, ktoré sú za studena lisované, extra panenské a bez chemických prísad.

Kedy nie je dobré absolvovať Abhyangu?
 • Ak máte opuchnuté, veľmi bolestivé miesta na tele
 • Ak máte infikovanú alebo poranenú pokožku
 • Ak máte akútnu horúčku, zimnicu alebo chrípku
 • Akútne zažívacie ťažkosti
 • Počas menštruácie a tehotenstva

Volajte na

0944 094 594

l

Máte nejakú otázku o Abhyange?

Napíšte nám

2 + 5 =

Ako zákazníčka som spokojná, masáž bola veľmi príjemná a účinná, bolesti odišli a už neprišli 🙂 Po každej stránke som si oddýchla, až sa mi zdalo, že niekde lietam 🙂 A kedže ja sama som masérka, odporúčam každému vysoko odbornú masáž rukami PÁNA maséra.

Kristína Gavláková

Čadca

Vysoko hodnotím odbornosť, ľudský prístup, príjemné prostredie. Pán Samuel mi veľmi pomohol, bolesti chrbta a hlavy odišli, výsledok sa prejavil okamžite po zásahu PÁNA maséra, určite ODPORÚČAM využiť jeho služby. ĎAKUJEM.

Jana Cehelská

Prievidza

Mapa

GPS: 48°46’42.5″N (48.778477), 18°38’22.9″E (18.639698)

Energetikov 189/3, Prievidza

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

}

Otváracie hodiny

 • Pondelok až Piatok: Iba na objednávku
 • Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Telefón

0944 094 594

p

Dôležité

Vždy je potrebné si vopred rezervovať termín. Pre vyťaženosť sa pracuje výhradne na objednávky.

Tibetské spievajúce misy

Tieto veľmi staré nástroje sa najčastejšie používajú ako prevencia proti chorobám, no taktiež majú liečebné, relaxačné a meditačné účinky. Doslova pomáhajú vytvárať vibrácie, ktoré pomáhajú a liečia celý organizmus. Terapia spievajúcimi tibetskými misami je úžasný spôsob ako pomocou zvuku a vibrácií dosiahnuť konkrétne výsledky a to aj bez použitia fyzickej terapie. Odkiaľ pochádzajú spievajúce misy Spievajúce misy vznikli niekedy pred 2400 rokmi v období Budhu v Indii. Odtiaľ sa dostali do Tibetu, kde bola táto technika liečenia dopracovaná mníchmi. V Tibete sa spievajúce misy často používajú v kláštoroch počas meditácie za účelom získania rovnováhy medzi telom, mysľou a duchom. Liečba spievajúcimi misami nie je, bohužiaľ, začlenená do modernej medicíny v Tibete. Pravdepodobne ju v originálnej podobe objavíte iba v kláštoroch v Himalájach. Dalo by sa povedať, že liečenie tibetskými spievajúcimi misami je akási forma zvukovej masáže alebo zvukovej terapie. Ľudské telo je totiž tvorené z väčšej časti tekutinou a z toho vyplýva, že šírenie zvuku je v takomto prostredí veľmi dobré. Zvuk, ako každý typ vlny, môže absorbovať, ohýbať, lámať, odrážať alebo vytvárať rôzne účinky na náš organizmus. Každá tibetská spievajúca misa vydáva určitý zvuk, ktorý má určitú frekvenciu. Táto frekvencia, teda počet kmitov za sekundu, sa vytvára na základe tvaru, priemeru a hustoty kovu samotnej misy. Čo sú vlastne spievajúce misy? Misky fungujú ako energetický zosilňovač, ktorý stabilizuje energetické centrá (čakry) a harmonizuje s nimi za účelom dosiahnutia optimálneho vibračného tónu. Jednoducho povedané, spievajúce misky vám pomôžu nastaviť harmóniu medzi telom, mysľou a dušou. Terapiu spievajúcimi misami je možné kombinovať s rôznymi inými masážami a terapiami, ako napríklad jóga, reiki, meditácia, atď.. Samotná podstata a trvanie terapie spievajúcimi miskami môže... čítať viac

Ajurvéda a ľudské zdravie

Ajurvéda je staroveká životná filozofia a medicína, ktorá pochádza z dnešnej Indie. Zahŕňa v sebe všetky aspekty ľudského bytia rovnako ako životné okolnosti. Ajurvéda v sebe spája napríklad fyzické funkcie tela, mentálnu kondíciu, diétu a stravu, životný štýl a návyky, atď.. Myslím si, že v dnešnej rýchlej a veľmi technickej spoločnosti, môžeme z tohto tradičného indického učenia čerpať veľmi vzácne poznatky pre náš každodenný život. V Indii sa vraví, že ajurvédu založila skupina svätých a múdrych mužov. Títo muži boli z rôznych častí Indie, no rozhodli sa opustiť svoje dediny a študovať príčiny chorôb, ktoré sa vyskytovali v Himalájskom regióne. Po čase vznikla tzv.védska filozofia, ktorá sa zachováva pomocou svätého písma spísaného niekedy v rokoch 1700 až 1100 pred naším letopočtom. Toto písmo je rozdelené do 4 Véd a stále je v Indii považované za primárnu zdravotnú možnosť v medicíne. Vnímanie ľudského zdravia Na rozdiel od západnej medicíny, ajurvéda vníma ľudské telo, myseľ a ducha ako celok. Nezameriava sa na liečenie choroby, ale skôr na zabránenie tomu aby choroba vznikla. To pomocou metód, ktoré fungujú ako prevencia. Ajurvéda sa chorôb zbavuje pomocou zdravého životného štýlu. Učenie a základy ajurvédy Vesmír, ľudské bytosti a všetko čo nás obklopuje sa skladá z piatich veľkých prvkov, ktoré sa nazývajú mahabutas. Sú to oheň (Agni), voda (Jala), zem (Pithvi), vzduch (Vayu) a priestor (Aaskash). Tieto prvky existujú spoločne, no v rôznych pomeroch, a vytvárajú rovnováhu v každom z nás. Je to niečo podobné ako genetický kód človeka. Každý človek ma jedinečnú DNA, no pritom stavebné prvky DNA máme všetci rovnaké. Podľa Ajurvédy existujú tri životné energie (doshas), ktoré formujú individualitu každého človeka kombinovaním spomínaných... čítať viac

Indická masáž hlavy – Champi

Champi je unikátna masáž, ktorá pochádza z Indie, kde sa praktizuje už viac ako 5000 rokov. Jedná sa o masáž zameranú na hornú časť chrbta a paží, ramien, hlavy, krku a tváre. Champi sa vykonáva zatiaľ čo pohodlne a vzpriamene sedíte v kresle. Zameranie tejto masáže na časti tela, kde sa často udržiavajú fyzické prejavy stresu, je jedným z dôvodov prečo sa stala Champi masáž hlavy taká populárna. V Indii túto masáž tradične praktizujú indické ženy a to v prvom rade pre jej účinky na zdravie. No táto tradícia má aj praktické zameranie. V Indii je totiž veľmi horúce podnebie. Práve preto sa pri tejto masáži používajú rôzne oleje, ktoré udržiavajú vlasy žiarivé a v dobrej kondícii. Rôzne oleje sa používajú v rôznych obdobiach. Všetko záleží na dostupnosti, cene a období. Napríklad v južnej Indii je veľká hojnosť kokosových paliem, takže najpoužívanejší, po celý rok, je práve kokosový olej. Naopak na severe je naopak dostatok horčicových plantáží, to znamená že olej z nich sa používa najčastejšie. Indická masáž hlavy sa odovzdáva z generácie na generáciu. Členovia rodiny prijímajú a dávajú masáž hlavy veľmi často. Napríklad bábätko, ktoré sa narodí indickej žene dostáva masáž hlavy každý deň. Dieťa vo veku 3 až 6 rokov, dostáva masáž hlavy raz alebo dva krát do týždňa. Matka masíruje svoje deti dokonca aj keď vyrastú a sú dospelé. No a napríklad žena, ktorá je tehotná, dostáva masáž každý deň až pokiaľ sa dieťa nenarodí. V Indii sú deti, ktoré dosiahli vek 6 rokov, učené ako prijímať a ako robiť masáž hlavy. Vedeli ste, že v Indii pred tým ako sa dvaja ľudia zosobášia, doprajú si obaja rôzne masáže. Pri tom sa používajú rôzne druhy olejov, ktoré udržujú vlasy a pokožku zdravú. A taktiež pomáhajú zrelaxovať... čítať viac