Breussova masáž

Chrbtica je pre túto masáž veľmi špecifická oblasť. Breussova masáž alebo technika je v podstate veľmi jemná masáž, počas ktorej sa chrbtica bezbolestne rozťahuje, vyživuje a energetizuje. Cieľom je okrem iného aby sa stavce chrbtice vrátili do svojho prirodzeného a zdravého stavu.

Breussova masáž bola vyvinutá známym rakúskym liečiteľom Rudolfom Breussom a bežne sa kombinuje s Dornovou metódou. V súvislosti s chrbticou Breuss povedal: “Neexistuje nič také ako opotrebovanie medzistavcových platniček. Samotné platničky sú iba degenerované.” Samotný Breuss bol presvedčený, že je možné túto degeneráciu platničiek zvrátiť.

Je potrebné chápať našu chrbticu ako živý organizmus, ktorý je v permanentnom stave “napätia a uvoľnenia”. A aby bola chrbtica v dobrej kondícii a dlho nám slúžila, nepotrebuje iba výživu a odpočinok. Taktiež potrebuje dostatočné množstvo toho správneho stresu (napätia) a to v podobe aktívnych pohybov. To isté platí aj napríklad ak chce človek aby mu jeho telo slúžilo naplno, teda aby zvládol fyzickú záťaž, bol zdravý a psychicky odolný. Nestačí dať telu iba odpočinok a zdravú stravu, ale je potrebné aj cvičiť.

Počas dňa je ľudská chrbtica, no predovšetkým každá platnička v neustálom napätí. Tieto platničky medzi stavcami sú niečo ako “tlmiče”, ktoré tlmia neustále nárazy. Vďaka tomu tlaku sa stáva, že z platničky unikne tekutina. To má za následok, že sú platničky čoraz tenšie. Cez noc sa chrbtica uvoľní a natiahne sa. No a platničky môžu konečne regenerovať a doslova ako špongie nasávajú späť to čo v priebehu dňa stratili. Tento proces často nefunguje tak ako by mal. Hlavne preto, že náš organizmus nie je v rovnováhe.

Zjednodušene povedané, Breussova masáž naťahuje chrbticu. Jedna masáž sa vyrovná celej noci plnohodnotného a zdravého spánku.

Stručne niektoré výhody Breussovej masáže:

  • vyrovnáva celkovú statiku
  • vyrovnáva chrbát, dbá na správne postavenie chrbtice
  • uvoľňuje medzistavcové platničky
  • zmierňuje svalový stres
  • uvoľňuje psychické, fyzické a energetické bloky
  • je vhodná aj pre seniorov

Koľko to stojí?

Balíček

Breussova masáž + Dornova metóda
45/za hodinu
Rezervovať termín

Balíček

Breussova masáž + Rekonektívne liečenie
60/za hodinu
Rezervovať termín

ZÁRUKA SPOKOJNOSTI

Nemusíte sa obávať, pretože určite budete spokojní. Za kvalitou našich služieb si stojíme. No ak by ste predsa len spokojní neboli, vrátime vám peniaze.


Máte záujem o Breussovu masáž?

Rezervujte si včas voľný termín a doprajte si potrebnú pomoc a úžasný relax

Prejsť na rezerváciu

Obdarujte svojich blízkych

Darčekové poukážky

Darčekové poukážky

Breussova masáž

Na masáži som bol prvý krát v živote. A to som navštívil p.Samuela. Je to veľmi dobrý masér s citom v ruke. Trpel som strašnými bolesťami krku. Ale odišlo to hneď po prvej masáži. Ďakujem

Kristián Súkeník

Prievidza

Veľmi príjemná atmosféra a prístup, p. Samuel mi pomohl so skoliózou chrbtice a napravil mi celkovo chrbát. Od vtedy sa cítim oveľa lepšie. Ďakujem a teším sa na ďalší termín :)

Michal Slašťan

Považská Bystrica

EXTRA SLUŽBY

MASÁŽ PRIAMO K VÁM

Doprajte si relax a pomoc priamo u vás doma alebo na pracovisku. Masáže v rámci PD sú bez príplatkov.

POHOTOVOSŤ

Máte akútny problém a potrebujete rýchlu pomoc? Využite pohotovostnú službu každý pracovný deň od 18:00 hodiny a cez víkendy! 

REHABILITÁCIA U VÁS DOMA

Cvičenie SM Systém môžete začať cvičiť kdekoľvek. Pre túto službu je možné objednať si iba balíček SM Systém KOMPLET.

Mapa

GPS: 48°46’42.5″N (48.778477), 18°38’22.9″E (18.639698)

Energetikov 189/3, Prievidza

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

}

Otváracie hodiny

  • Pondelok až Piatok: Iba na objednávku
  • Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Telefón

0944 094 594

p

Dôležité

Vždy je potrebné si vopred rezervovať termín. Pre vyťaženosť sa pracuje výhradne na objednávky.

Tui Na – Čínska masáž

Čínska masáž, tiež nazývaná Tui Na je masáž, ktorá vznikla asi pred 2000 rokmi v Číne. Počas tejto masáže je spoločne aplikovaná ako masáž tak aj čínska medicína. A to všetko pre jeden účel, pomôcť telu znovu obnoviť prúdenie životnej energie Qi (Či). Tradičná čínska... čítať viac

Indická masáž hlavy – Champi

Champi je unikátna masáž, ktorá pochádza z Indie, kde sa praktizuje už viac ako 5000 rokov. Jedná sa o masáž zameranú na hornú časť chrbta a paží, ramien, hlavy, krku a tváre. Champi sa vykonáva zatiaľ čo pohodlne a vzpriamene sedíte v kresle. Zameranie tejto masáže... čítať viac

Ashiatsu – tlaková masáž nohami

Ak patríte medzi milovníkov masáží, pri ktorých sa používa hlboký tlak a využívajú sa tlakové body, no tradičná tlaková masáž vám nestačí, určite porozmýšľajte nad ashiatsu. Na svete momentálne asi neexistuje masáž, pri ktorej dokáže masér vyvinúť taký hlboký tlak ako... čítať viac