Chiropraxia – manipulačná technika

Chiropraxia je alternatívny systém zdravotnej starostlivosti. Zameriava sa predovšetkým na poruchy pohybového aparátu a na nervový systém. Je to neinvazívna liečba, pri ktorej sa nepoužívajú žiadne lieky. Základným princípom chiropraxie je, že zmeny v normálnej štruktúre kostry človeka a jeho podporných systémov, ako sú svaly, vytvárajú pozitívne účinky nie len v týchto oblastiach ale aj v celom tele, teda majú účinky na zdravie ako celok. Primárny zdroj ľudského zdravia (problémov) je chrbtica, no pri chiropraxii sa naprávajú tiež všetky kĺby, svaly a nervový systém.

Pri chiropraxii sa nedívame na kostru človeka a na svaly ako na oddelené od ostatných častí tela. Telo človeka je komplexný celok a jednotlivé časti sú navzájom spojené a ovplyvňujú sa. Určitá časť tela, ktorá je vychýlená alebo trpí nesprávnou pohyblivosťou, môže spôsobovať lokálnu bolesť, no môže spôsobovať bolesť či iné obmedzenie kdekoľvek inde v tele. Napríklad, problém v dolnej časti chrbtice môže spôsobovať problémy v hornej časti tela, ako sú napríklad silné bolesti hlavy. Alebo opačný príklad, problém v dolnej časti tela (vychýlená panva) môže spôsobiť, že nebudete kráčať správne a to môže spôsobiť bolesti v kolenách alebo členkoch. Toto je príklad pohybového reťazca, čo znamená, že fungovanie jedného mechanického spojenia v tele môže mať priamy vplyv na inú časť, teda ďalší článok v reťazci.

Taktiež nervový systém je veľmi podstatný. Podráždenie nervov, ktoré je dôsledkom posunutých stavcov na chrbtici, môžu vytvárať bolesti kdekoľvek na tele, ako napríklad vystreľujúca bolesť do nohy alebo necitlivosť v prstoch.

Samotná manipulácia s chrbticou bola používaná ako liečebná metóda už tisíce rokov, no moderná chiropraxia bola vyvinutá na konci 90-tých rokov. Táto liečebná metóda je považovaná za jeden zo základných a primárnych prístupov zdravotnej starostlivosti o ľudské telo.


Dlho som hľadal spôsob ako uľaviť mojim klientom od bolestí rýchlejšie a efektívnejšie. Chiropraxia sa v praxi javí ako jedna z najlepších manipulačných techník, ktoré ponúkame. Výsledky sú takmer vždy okamžité, čo je podľa mňa úžasné.

Samuel

masér a terapeut

Koľko to stojí?

CHIROPRAXIA

čiastková
35/do 30 minút
  • Ideálne využiť pri lokálnych problémoch ako napr. bolesť v krížovej oblasti, bolesti kolien alebo problém s krkom a pod.
Rezervovať termín

CHIROPRAXIA

celotelová
70/za 45 až 60 minút
  • Najmä pri viacerých spojených bolestivých stavoch.
Rezervovať termín

Máte záujem o Chiropraxiu?

Rezervujte si včas voľný termín a doprajte si potrebnú pomoc

Prejsť na rezerváciu

Objednávky cez telefón

0944 094 594

t

Časté otázky

S akými problémami mi môže chiropraxia pomôcť?

Pomocou chiropraxie sa dosahujú najlepšie výsledky najmä pri bolestiach chrbta, bolestiach krku a bolestiach hlavy prípadne migrénach. No taktiež je veľmi účinná pri problémoch pohybového aparátu, teda svalov a kĺbov. V neposlednom rade napráva nervový systém, čo rieši niektoré akútne bolesti.

Je chiropraxia bolestivá?

Manipulácia s telom pomocou chiropraxie je vysoko kontrolovaný proces, pri ktorom sa používa minimálna sila a jemný tlak. V skutočnosti, väčšina pacientov cíti úľavu bezpostredne po terapii.

Môžu ísť na chiropraxiu aj deti príp. starší ľudia?

Áno, chiropraxiu môžu bez akýchkoľvek obáv absolvovať deti aj starší ľudia. Nie je žiadne vekové obmedzenie. Nie je potrebné mať obavy. Terapia sa prispôsobuje ako veku tak aj zdravotnému stavu pacienta.

Ako často/dlho treba chodiť na chiropraxiu?

To záleží od vášho zdravotného stavu. Ak človek má človek dostatok pohybu a žije zdravým životným štýlom, nie je potrebných mnoho návštev. Dalo by sa povedať, že po jednej terapii sa zdravotný stav vráti k optimálnemu.

No ak na druhú stranu sa človek vôbec nehýbe, má sedavé alebo veľmi stresujúce zamestnanie, posunutú chrbticu (skoliózu) od detstva, akútne bolesti, tak pravdepodobne bude potrebných viacero návštev. Úľava od bolesti sa dostaví takmer vždy, no aby sa problém natrvalo odstránil je potrebné opakovanie a samozrejme zmena životného štýlu. Všetko vždy závisí od konkrétneho stavu konkrétneho pacienta.

Ako prebieha terapia a treba sa nejako pripraviť?

Pred začiatkom každej terapie prebieha konzultácia a diagnostika problémov. Tu sa spolu porozprávame o vašom zdravotnom stave a zistíme čo bolí a kde to bolí. Následne sa pacient vyzlečie do spodného prádla. Postupne sa napráva všetko čo je na nesprávnom mieste a teda neslúži tak ako by malo. Najskôr sa riešia akútne problémy, chrbtica ako základ, všetky časti pohybového aparátu, naprávajú sa vnútorné orgány. Toto všetko sa vždy robí v maximálnej možnej miere s ohľadom na zdravotný stav pacienta.

Ak vám bola určená diagnóza súvisiaca s vašimi zdravotnými ťažkosťami je vhodné si priniesť lekársku správu. Ak máte bolesti väčšieho rozsahu, môžete si spísať na papier čo vás bolí a kedy. Pred terapiou je vhodné dodržať základné hygienické úkony.

Kedy nie je vhodné ísť na chiropraxiu?

Kontraindikácie pre chiropraxiu sú:

  • zlomeniny (mladšie ako 1 mesiac)
  • vysoká horúčka
  • akútne infekčné ochorenie
  • pokročilá osteoporóza (v mieste nálezu)
  • nezahojená rana
  • nádorové ochorenie (v mieste nálezu)

Obdarujte svojich blízkych

Darčekové poukážky

Darčekové poukážky

Chiropraxia

ZÁRUKA SPOKOJNOSTI

Nemusíte sa obávať, pretože budete určite spokojní. Za kvalitou našich služieb si stojíme. No ak by ste predsa len spokojní neboli, vrátime vám peniaze.

Som milo prekvapený a spokojný. Dlho som mal problémy so silnými migrénami. Prešiel som navrhovanú sériu terapií a pomohlo to. Som veľmi šťastný a spokojný. Ďakujem

Boris Demáček

Brno, CZ

Veľmi príjemná atmosféra a prístup, p. Samuel mi pomohl so skoliózou chrbtice a napravil mi celkovo chrbát. Od vtedy sa cítim oveľa lepšie. Ďakujem.

Michal Slašťan

Považská Bysrica

Mapa

GPS: 48°46’42.5″N (48.778477), 18°38’22.9″E (18.639698)

Energetikov 189/3, Prievidza

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

}

Otváracie hodiny

  • Pondelok až Piatok: Iba na objednávku
  • Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Telefón

0944 094 594

p

Dôležité

Vždy je potrebné si vopred rezervovať termín. Pre vyťaženosť sa pracuje výhradne na objednávky.

BUNKOVÉ SOLI

Bunkové soli (tkanivové alebo biochemické soli) tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život, ktoré sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú... čítať viac

Autohypnóza – návod (2.časť)

V tomto článku si povieme niečo viac o post hypnotických sugesciách a ako využiť našu predstavivosť na dosiahnutie žiadaného výsledku. Základný postup ako sa uviesť do autohypnózy sme si rozobrali v prvej časti, ktorú si určite prečítajte: Autohypnóza – návod... čítať viac

Prečo pijavice liečia toľko ochorení?

Hlavná výhoda hirudoterapie je, že táto metóda môže liečiť niekoľko chorôb zároveň. Inými slovami, nelieči iba ochorenie, ale výrazne pomáha celému ľudskému organizmu. Veľmi dôležitý fakt je, že pijavice lekárske nie len odstraňujú príznaky chorôb, ale vďaka svojim... čítať viac