Švédska inverzná trakčná lavica

Trvalé jednostranné zaťaženie určitých častí organizmu alebo jeho neprirodzené preťažovanie (častá jazda autom, náročná manuálna práca, sedavé zamestnanie, atď..) spôsobuje poškodenie týchto oblastí tela. Prejavuje sa to bolesťou v oblasti chrbtice, kĺbov, obmedzenou funkčnosťou vnútorných orgánov a poškodením žilného obehu dolných končatín. A tu prichádza na scénu inverzná terapia resp. inverzná trakčná lavica. Je to fantastický pomocník pri liečbe bolesti chrbtice a pri ochorení pohybového aparátu.

Čo je vlastne inverzná terapia?

inverziaNajjednoduchšie vysvetlenie toho, čo je inverzná terapia a ako funguje inverzná lavica je toto: budete visieť dolu hlavou zvislo alebo v určitom uhle. Gravitácia následne vyvinie tlak na vašu chrbticu a tá sa napraví. Uľaví sa vám preto, že v podstate celý život stojíme na nohách a gravitácia tlačí naše stavce a kĺby smerom k zemi. Pomocou inverznej terapie sa tento proces otočí a využijeme gravitáciu vo svoj prospech. Menší tlak znamená menšiu bolesť. Obrátená poloha na inverznej lavici dokáže veľmi rýchlo a efektívne odstrániť bolesť.

Faktom je, že terapia inverziou teda otočením bola známa dlho pred tým ako bola vymyslená inverzná lavica. Už v starovekom Grécku využívali túto techniku lekári, ktorí priviazali pacienta na rebrík a otočili hore nohami na predpísanú dobu.

Výhody inverznej lavice

Inverzná lavica je veľmi populárna na celom svete a vo všeobecnosti sa používa proti bolesti chrbta. No existujú ďalšie výhody, ktoré so sebou inverzná terapia prináša. Okrem liečby boľavého chrbta a naprávania chrbtice vám inverzná lavica pomôže napraviť postavenie svalov, tak že budú lepšie pracovať. Bolesti hlavy, opuchy tkaniva (najmä hemoroidy) a aj kŕčové žily sa úspešne liečia inverznou lavicou. Ďalej sa vám roztiahne chrbtica, krv bude prúdiť voľnejšie, vnútorné orgány sa lepšie rozmiestnia. No zo všetkého najviac sa budete cítiť výrazne lepšie.

Kto by mal používať inverznú lavicu?

Samozrejme, táto terapia nie je pre každého. Hlavne ľudia s ochoreniami srdca a ciev, tehotné ženy by sa mali určite najskôr poradiť so svojim lekárom. No pre vás ostatných je inverzná terapia resp. inverzná lavica nástroj, ktorý stojí za to minimálne vyskúšať. Inverznú lavicu používame pri niektorých terapiách a garantujeme vám, že budete veľmi prekvapený, aký účinok má už prvé „zavesenie sa“.

Koľko to stojí?

Inverzná lavica

5/za 15 minút
Rezervovať termín

Naša inverzná lavica

Máte záujem o terapiu Švédskou inverznou lavicou?

Rezervujte si včas voľný termín a doprajte si potrebnú pomoc a úžasný relax

Prejsť na rezerváciu

ZÁRUKA SPOKOJNOSTI

Nemusíte sa obávať, pretože budete určite spokojní. Za kvalitou našich služieb si stojíme. No ak by ste predsa len spokojní neboli, vrátime vám peniaze.

I

Pozrite si ako to vyzerá pri liečbe inverznou lavicou

Obdarujte svojich blízkych

Darčekové poukážky

Darčekové poukážky

Švédska inverzná trakčná lavica

Absolvovala som u pána maséra sériu masáží kvôli veľkým bolestiam krku a celej chrbtice. Po skončení som ako vymenená a bolesti sa úplne stratili. Vrelo odporúčam :)

Denisa Luptovská

Prievidza

Na masáži som bol prvý krát v živote. A to som navštívil p.Samuela. Je to veľmi dobrý masér s citom v ruke. Trpel som strašnými bolesťami krku. Ale odišlo to hneď po prvej masáži. Ďakujem

Kristián Súkeník

Prievidza

Mapa

GPS: 48°46’42.5″N (48.778477), 18°38’22.9″E (18.639698)

Energetikov 189/3, Prievidza

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

}

Otváracie hodiny

  • Pondelok až Piatok: Iba na objednávku
  • Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Telefón

0944 094 594

p

Dôležité

Vždy je potrebné si vopred rezervovať termín. Pre vyťaženosť sa pracuje výhradne na objednávky.

BUNKOVÉ SOLI

Bunkové soli (tkanivové alebo biochemické soli) tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život, ktoré sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú... čítať viac

Prečo pijavice liečia toľko ochorení?

Hlavná výhoda hirudoterapie je, že táto metóda môže liečiť niekoľko chorôb zároveň. Inými slovami, nelieči iba ochorenie, ale výrazne pomáha celému ľudskému organizmu. Veľmi dôležitý fakt je, že pijavice lekárske nie len odstraňujú príznaky chorôb, ale vďaka svojim... čítať viac

Hirudoterapia – Indikácie a Kontraindikácie

Samotná otázka indikácie pri liečbe pijavicami nie je jednoduchá otázka. Akýkoľvek zoznam ochorení, pri ktorých hirudoterapia pomáha, bude vždy neúplný. Účinky pijavíc na ľudské telo zaberajú širokú škálu a mnohé oblasti nie sú preskúmané. Nižšie nájdete zoznamy ako... čítať viac