Kinesiotaping – Tejpovanie

Kinesiotaping, taping alebo po našom tejpovanie, je moderná fyzioterapeutická (rehabilitačná) metóda, kedy za pomocou špeciálnych pások nalepených na koži v problémovej oblasti dochádza k pasívnej podpore kĺbov a väzov.

Tejpovanie sa často využíva v oblasti športovej aj terapeutické medicíny. V športe sa tejpovanie čím ďalej viac využíva pre stabilizáciu kĺbových štruktúr ako prevencia proti poškodeniu kĺbov a šliach alebo pre posilnenie stability už narušeného kĺbu po úrazoch alebo nadmernom a častom preťažovaní.

V rámci terapie sa tejpovanie využíva ako pasívna pomoc, ktorá má za úlohu uľaviť namáhanému kĺbu a znížiť preťažovanie danej oblasti. Pomocou tapingu je poškodená časť pohybového aparátu menej náchylná k preťažovaniu a postihnutá časť je udržovaná vo fyziologicky optimálnej polohe. Špeciálne techniky tejpovania teda umožňujú kĺbu pohyb v jeho bežnom rozsahu, bez prekročenia bolestivých hraníc. Cieľom kinezio tejpovania je udržanie plného rozsahu pohybu a odstránenie bolestí.

Ako to vzniklo?

Kinesiotaping (zakladateľ Dr. Kenzo Kase) sa objavil bezmála pred 30-timi rokmi v Kórei a Japonsku. Všetko je založené na tom, že keď sa hýbe telo, tak je podporený krvný a lymfatický obeh, a je dodržaná správna telesná teplota, potom správne fungujú svaly a je podporený proces samo uzdravovania organizmu. Kinesiotaping zaručuje rovnaký rozsah pohybu, bez toho aby bola obmedzená pohyblivosť (tak, ako je to u tradičného športového tapingu). Pri ošetrení svalov kinesiotapingom sa v postihnutých tkanivách pomerne rýchlo aktivujú ozdravné procesy, umožňujúce rýchle ozdravenie tkanív. Počas rozvoja tejto metódy sa zistilo pomerne rýchlo, že možnosti aplikácie sú oveľa väčšie než len ošetrovanie svalov. Ak dobre nefungujú svaly, môže to viesť k sérii poškodeniu a ochorení.

Ako to funguje?

Po nalepení kineziotejpu na koži sa vytvára dojem druhej kože, ktorá tú našu vlastnú dokáže “oživiť”. V podkoží sa totiž nachádza obrovský priestor, kde sa nachádzajú receptory, krvné a lymfatické cievy, svalové fascie, nervové vlákna a ďalšie súčasti nášho organizmu. Preto použitím kineziotejpingu docielime odstránenie rôznych zdravotných problémov. Tejpovacia páska stimuluje a reguluje svalový tonus, pri ktorom dochádza k reflexnému ovplyvneniu kože, svalov, pričom sa obnovuje fyziologická funkcia pohybového aparátu.

Kinezio páska neobsahuje žiadne chemické, ani iné prísady. Proces je založený na tom, že receptory v koži vyhodnocujú pásku ako príkaz pre organizmus. A ten je iba jeden: Uvoľniť! Následne sa začne uvoľňovať koža, podkožie, lymfatické cesty, fascia, nervové vlákna, energetické dráhy a svaly. Účinne pôsobí na ľahké zápaly, artrózu apod.

Koľko to stojí?

Kinesiotaping - Tejpovanie

10/za 1m kinesio pásky
  • Celkové množstvo použitej pásky je individuálne a závisí od problému. Cena je vždy 1€ za 10cm použitej pásky.
Rezervovať termín

Obdarujte svojich blízkych

Darčekové poukážky

Darčekové poukážky

Kinesiotaping - Tejpovanie

Máte záujem o Tejpovanie?

Rezervujte si včas voľný termín a doprajte si potrebnú pomoc

Prejsť na rezerváciu

GARANCIA SPOKOJNOSTI

Nemusíte sa obávať, pretože určite budete spokojní. Za kvalitou našich služieb si stojíme. No ak by ste predsa len spokojní neboli, vrátime vám peniaze.

Som milo prekvapený a spokojný. Dlho som mal problémy so silnými migrénami. Prešiel som navrhovanú sériu terapií a pomohlo to. Som veľmi šťastný a spokojný. Ďakujem

Boris Demáček

Brno, CZ

Vynikajúci prístup a odbornosť. Neskutočne som si to užil a výsledky cítiť ihneď.

Peter Šišmič

Bošany

Mapa

GPS: 48°46’42.5″N (48.778477), 18°38’22.9″E (18.639698)

Energetikov 189/3, Prievidza

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

}

Otváracie hodiny

  • Pondelok až Piatok: Iba na objednávku
  • Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Telefón

0944 094 594

p

Dôležité

Vždy je potrebné si vopred rezervovať termín. Pre vyťaženosť sa pracuje výhradne na objednávky.

BUNKOVÉ SOLI

Bunkové soli (tkanivové alebo biochemické soli) tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život, ktoré sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú... čítať viac

Autohypnóza – návod (2.časť)

V tomto článku si povieme niečo viac o post hypnotických sugesciách a ako využiť našu predstavivosť na dosiahnutie žiadaného výsledku. Základný postup ako sa uviesť do autohypnózy sme si rozobrali v prvej časti, ktorú si určite prečítajte: Autohypnóza – návod... čítať viac

Prečo pijavice liečia toľko ochorení?

Hlavná výhoda hirudoterapie je, že táto metóda môže liečiť niekoľko chorôb zároveň. Inými slovami, nelieči iba ochorenie, ale výrazne pomáha celému ľudskému organizmu. Veľmi dôležitý fakt je, že pijavice lekárske nie len odstraňujú príznaky chorôb, ale vďaka svojim... čítať viac