Chiropraxia a masáž

Jedinečná detailne prepracovaná metóda, ktorá v sebe spája moderné západné postupy a chiropraxiu a to najlepšie z masáží a východných praktík. Pozostáva z kombinácie najúčinnejších hmatov a ťahov v presnom poradí, naťahovania svalstva a práce s aktivačnými bodmi (tzv. trigger pointy). Zahŕňa tiež prácu s ohňom, bankovanie a liečbu svetlom.

Táto kombinácia je vysoko účinná technika na odstránenie fyzickej bolesti a blokov, účinne pomáha pri problémoch s kostrovým svalstvom a má až neuveriteľný relaxačný efekt.

Chiropraxia je alternatívny systém zdravotnej starostlivosti. Zameriava sa predovšetkým na poruchy pohybového aparátu a na nervový systém. Je to neinvazívna liečba, pri ktorej sa nepoužívajú žiadne lieky. Základným princípom chiropraxie je, že zmeny v normálnej štruktúre kostry človeka a jeho podporných systémov, ako sú svaly, vytvárajú pozitívne účinky nie len v týchto oblastiach ale aj v celom tele, teda majú účinky na zdravie ako celok. Primárny zdroj ľudského zdravia (problémov) je chrbtica, no pri chiropraxii sa naprávajú tiež všetky kĺby, svaly a nervový systém.

Pri chiropraxii sa nedívame na kostru človeka a na svaly ako na oddelené od ostatných častí tela. Telo človeka je komplexný celok a jednotlivé časti sú navzájom spojené a ovplyvňujú sa. Určitá časť tela, ktorá je vychýlená alebo trpí nesprávnou pohyblivosťou, môže spôsobovať lokálnu bolesť, no môže spôsobovať bolesť či iné obmedzenie kdekoľvek inde v tele. Napríklad, problém v dolnej časti chrbtice môže spôsobovať problémy v hornej časti tela, ako sú napríklad silné bolesti hlavy. Alebo opačný príklad, problém v dolnej časti tela (vychýlená panva) môže spôsobiť, že nebudete kráčať správne a to môže spôsobiť bolesti v kolenách alebo členkoch. Toto je príklad pohybového reťazca, čo znamená, že fungovanie jedného mechanického spojenia v tele môže mať priamy vplyv na inú časť, teda ďalší článok v reťazci.

Taktiež nervový systém je veľmi podstatný. Podráždenie nervov, ktoré je dôsledkom posunutých stavcov na chrbtici, môžu vytvárať bolesti kdekoľvek na tele, ako napríklad vystreľujúca bolesť do nohy alebo necitlivosť v prstoch.

Samotná manipulácia s chrbticou bola používaná ako liečebná metóda už tisíce rokov, no moderná chiropraxia bola vyvinutá na konci 90-tých rokov. Táto liečebná metóda je považovaná za jeden zo základných a primárnych prístupov zdravotnej starostlivosti o ľudské telo.


Koľko to stojí?

Chiropraxia a masáž

masážna technika
40/do 60 minút
Rezervovať termín

Obdarujte svojich blízkych

Darčekové poukážky

Darčekové poukážky

Chiropraxia a masáž


Máte záujem o chiropraxia a masáž?

Rezervujte si včas voľný termín a doprajte si potrebnú pomoc

Prejsť na rezerváciu

Objednávky cez telefón

0944 094 594

t

Časté otázky

S akými problémami mi môže masáž a chiropraxia pomôcť?

Pomocou chiropraxie sa dosahujú najlepšie výsledky najmä pri bolestiach chrbta, bolestiach krku a bolestiach hlavy prípadne migrénach. No taktiež je veľmi účinná pri problémoch pohybového aparátu, teda svalov a kĺbov. V neposlednom rade napráva nervový systém, čo rieši niektoré akútne bolesti.

Je chiropraxia bolestivá?

Manipulácia s telom pomocou chiropraxie je vysoko kontrolovaný proces, pri ktorom sa používa minimálna sila a jemný tlak. V skutočnosti, väčšina pacientov cíti úľavu bezpostredne po terapii.

Môžu ísť na chiropraxiu aj deti príp. starší ľudia?

Áno, chiropraxiu môžu bez akýchkoľvek obáv absolvovať deti aj starší ľudia. Nie je žiadne vekové obmedzenie. Nie je potrebné mať obavy. Terapia sa prispôsobuje ako veku tak aj zdravotnému stavu pacienta.

Ako často/dlho treba chodiť na chiropraxiu?

To záleží od vášho zdravotného stavu. Ak človek má človek dostatok pohybu a žije zdravým životným štýlom, nie je potrebných mnoho návštev. Dalo by sa povedať, že po jednej terapii sa zdravotný stav vráti k optimálnemu.

No ak na druhú stranu sa človek vôbec nehýbe, má sedavé alebo veľmi stresujúce zamestnanie, posunutú chrbticu (skoliózu) od detstva, akútne bolesti, tak pravdepodobne bude potrebných viacero návštev. Úľava od bolesti sa dostaví takmer vždy, no aby sa problém natrvalo odstránil je potrebné opakovanie a samozrejme zmena životného štýlu. Všetko vždy závisí od konkrétneho stavu konkrétneho pacienta.

Ako prebieha terapia a treba sa nejako pripraviť?

Pred začiatkom každej terapie prebieha konzultácia a diagnostika problémov. Tu sa spolu porozprávame o vašom zdravotnom stave a zistíme čo bolí a kde to bolí. Následne sa pacient vyzlečie do spodného prádla. Postupne sa napráva všetko čo je na nesprávnom mieste a teda neslúži tak ako by malo. Najskôr sa riešia akútne problémy, chrbtica ako základ, všetky časti pohybového aparátu, naprávajú sa vnútorné orgány. Toto všetko sa vždy robí v maximálnej možnej miere s ohľadom na zdravotný stav pacienta.

Ak vám bola určená diagnóza súvisiaca s vašimi zdravotnými ťažkosťami je vhodné si priniesť lekársku správu. Ak máte bolesti väčšieho rozsahu, môžete si spísať na papier čo vás bolí a kedy. Pred terapiou je vhodné dodržať základné hygienické úkony.

Kedy nie je vhodné ísť na chiropraxiu?

Kontraindikácie pre chiropraxiu sú:

  • zlomeniny (mladšie ako 1 mesiac)
  • vysoká horúčka
  • akútne infekčné ochorenie
  • pokročilá osteoporóza (v mieste nálezu)
  • nezahojená rana
  • nádorové ochorenie (v mieste nálezu)

Som milo prekvapený a spokojný. Dlho som mal problémy so silnými migrénami. Prešiel som navrhovanú sériu terapií a pomohlo to. Som veľmi šťastný a spokojný. Ďakujem

Boris Demáček

Brno, CZ

Veľmi príjemná atmosféra a prístup, p. Samuel mi pomohl so skoliózou chrbtice a napravil mi celkovo chrbát. Od vtedy sa cítim oveľa lepšie. Ďakujem.

Michal Slašťan

Považská Bysrica

Mapa

GPS: 48°46’42.5″N (48.778477), 18°38’22.9″E (18.639698)

Energetikov 189/3, Prievidza

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

}

Otváracie hodiny

  • Pondelok až Piatok: Iba na objednávku
  • Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Telefón

0944 094 594

p

Dôležité

Vždy je potrebné si vopred rezervovať termín. Pre vyťaženosť sa pracuje výhradne na objednávky.

BUNKOVÉ SOLI

Bunkové soli (tkanivové alebo biochemické soli) tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život, ktoré sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú aj tkanivové soli. Sú univerzálne, nachádzajú sa v Zemi, vo všetkom živom a aj vo vesmíre. V podstate ide o zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme – v jeho tkanivách a krvi. Ich rovnováha a správny pohyb sú nevyhnutné pre udržanie zdravia. Získavame ich prirodzene z potravy, avšak dnešné poľnohospodárstvo nám poskytuje potraviny často ochudobnené o tieto minerálne látky. V dôsledku toho a aj v dôsledku zvýšenej fyzickej alebo duševnej záťaže, ktorou je dnešná doba charakteristická, dochádza k narušeniu rovnováhy esenciálnych minerálnych živín, čo sa nakoniec prejaví zdravotnými problémami. Obnova bunky a tým aj celého tela je výsledkom vyrovnania deficitu anorganických solí.Dr. W.H.Schüssler Dr. Schüssler a jeho nasledovníci verili a veria, že všetky liečiteľné zdravotné problémy je možné liečiť obnovením rovnováhy základných minerálnych látok. Minerálne anorganické látky sa veľmi ťažko vstrebávajú. Empiricky bolo zistené, že najlepšia vstrebateľnosť je pri spracovaní anorganického materiálu homeopatickou trituráciou na potenciu D6, minerálne látky sa v takejto rezonančnej forme nachádzajú aj prirodzene v potrave. Tkanivové soli by sme však nemali zamieňať s homeopatiou, pretože minerálne soli si nevyberáme podľa homeopatického zákona podobnosti (podobné liečime podobným), ale na základe zákona deficiencie – telu dodáme to, čo mu podľa istých príznakov chýba. Kvantitatívna stránka je pritom tiež veľmi dôležitá.   AKÝ JE ROZDIEL MEDZI MEDZI HOMEOPATICKÝM PRÍPRAVKOM A BUNKOVÝMI SOĽAMI? Dr. H. W. Schüssler uverejnil svoju metódu prvýkrát 30... čítať viac

Autohypnóza – návod (2.časť)

V tomto článku si povieme niečo viac o post hypnotických sugesciách a ako využiť našu predstavivosť na dosiahnutie žiadaného výsledku. Základný postup ako sa uviesť do autohypnózy sme si rozobrali v prvej časti, ktorú si určite prečítajte: Autohypnóza – návod (1.časť). Post-hypnotické sugescie a ich pravidlá Ako už bolo spomenuté, stav hypnózy je stav zvýšenej ovplyvniteľnosti. Zadávanie určitých príkazov, zatiaľ čo ste v hypnotickom stave, vám umožní dosiahnuť vami žiadané akcie alebo reakcie, potom čo sa autohypnóza skončí. Takéto príkazy sa nazývajú post-hypnotické sugescie a sú nevyhnutné pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Nižšie sú uvedené pravidlá pre zadávanie takýchto príkazov. Povedzte to ako keby ste to tak skutočne mysleli Toto tvrdenie trocha opravím. V skutočnosti musíte samých seba presvedčiť o tom, že to myslíte vážne a že to skutočne chcete. Predstavte si že by si herec na javisku iba tak mrmlal svoj text. Nebolo by to moc dobré predstavenie. V tomto prípade ste vy herec aj publikum. Upokojte sa, buďte pozitívni a sebavedomí. Sugescie musia byť formulované pozitívne a v prítomnom čase Je dokázané, že väčšina ľudí lepšie reaguje na pozitívne sugescie než na tie negatívne. Niektorí vedci tvrdia, že je to spôsobené z dôvodu, že náš mozog nevie rozoznávať medzi záporom a kladným tvrdením. To znamená, že ak zadáme príkaz: “Nie som tučná” mozog zachytí z väčšej podstaty to, že som tučná. Lepšia sugescia je: “ Cítim sa štíhla”. Je teda dobré vyhnúť sa tvrdeniam o tom čo nechcem, ale radšej zadávať sugescie o tom čo chcem dosiahnuť ako keby to už bolo alebo sa to práve dialo. Teda v prítomnom čase je to najúčinnejšie. V určitých prípadoch... čítať viac

Prečo pijavice liečia toľko ochorení?

Hlavná výhoda hirudoterapie je, že táto metóda môže liečiť niekoľko chorôb zároveň. Inými slovami, nelieči iba ochorenie, ale výrazne pomáha celému ľudskému organizmu. Veľmi dôležitý fakt je, že pijavice lekárske nie len odstraňujú príznaky chorôb, ale vďaka svojim biologicky aktívnym látkam ovplyvňujú a prispievajú k odstráneniu príčin ochorenia. Pochopenie podstaty pôsobenia pijavice lekárskej dáva vysvetlenie, prečo sa pijavice uplatňujú v liečbe tak značného množstva ochorení. Dobrý terapeutický efekt je možný iba pri komplexnom vplyve na ľudský organizmus. Hirudoterapia je terapia, ktorá pôsobí práve takto komplexne. Pôsobí na ochorenie jak lokálne, tak celkovo pomocou zvýšenia lymfatického toku, obnovenia mikrocirkulácie, aktivizuje proces čistenia (detoxikácie) organizmu a stabilizuje proces energetickej výmeny. Pri komplexnej liečbe pacientov sa vynikajúco osvedčilo používať spolu s hirudoterapiou tiež iné prírodné liečby. Napríklad viscerálna masáž brucha (manuálne pritláčanie brušnej dutiny), fytoterapia, vákuová banková masáž a iné. V súčasnej dobe je tiež dokázaný vynikajúci účinok liečby pijavicami na energetický stav pacientov, teda vplyv na ľudské biopole. Je známe, že každá choroba ruší harmonickú celistvosť biopole v rôznych oblastiach v závislosti od príslušného problému. Práve vďaka hirudoterapii dochádza k obnoveniu prirodzeného a rovnovážneho energetického stavu. Sekrét slinných žliaz pijavice lekárskej spôsobuje opačný proces v základných mechanizmoch rozvoja chorôb. ZAČAROVANÝ KRUH Akýkoľvek patologický proces v organizme je porušením krvného obehu v malých cievach. To vedie k hromadeniu prebytočnej tekutiny (opuch tkaniva), ktorý spôsobuje kompresiu ciev. Tento stav zhoršuje prietok krvi v tkanive, spôsobuje hromadenie medzi bunečnej tekutiny a zabraňuje odtoku lymfy. Všetky tieto procesy vedú k zvýšeniu hypoxie (nedostatok kyslíku). Ak nemáme dostatok kyslíku, oxidačné procesy sa spomaľujú. Tým pádom sa hromadia nezoxidované produkty činnosti buniek. Na základe tohto stavu sa zvyšuje prietok vody do patologického ohniska a to spôsobuje zväčšenie opuchu. ROZBITIE ZAČAROVANÉHO KRUHU Sekrét slinných žliaz pijavíc obsahuje... čítať viac