t

Konkrétne otázky

Ako prebieha Vaša masáž resp. terapia?

Ak nemáte žiadny zdravotný problém, tak si vyberiete masáž aká vám vyhovuje. Potom sa porozprávame o jej prínose pre vás. Ak bude vyhovovať, tak podstúpite vybranú masáž resp. terapiu.

Ak máte zdravotný problém, tak na začiatku diagnostikou a konzultáciou zistíme presne aký problém to je. Potom Vám navrhneme riešenie, ktoré podľa našich skúseností a znalostí odstráni problém najlepšie. Väčšinou ide o spojenie niekoľkých masáží resp. terapií. Napríklad spojenie Akupresúry, Shiatsu, Point masáže a Sviečkovej terapie. Vždy je nejaká masáž resp. terapia hlavná a ostatné sú pridané. Cena sa odvíja od hlavnej masáže resp. terapie.

Je zaručené, že mi Vaša terapia alebo masáže pomôžu?

To vždy záleží od konkrétneho zdravotného problému. Zo skúseností a praxe sa zlepšenie dostaví u 98% klientov.

Môžem k Vám prísť aj keď ma nič nebolí?

Áno, samozrejme. Ak ste zdravotne v poriadku, tak je pre vás najlepšia Klasická relaxačná masáž alebo Japonská Shiatsu masáž na zregenerovanie tela a mysle. Nabije vás novou energiou.

Všeobecné otázky

Ako si vybrať správnu masáž?

Masáž by ste si mali vyberať podľa jej prínosu pre Vás a podľa toho či máte alebo nemáte zdravotný problém. Súčasťou našich terapií je diagnostika problémov, takže ak máte skrytý zdravotný problém, vieme ho nájsť a liečiť. Správnu masáž pre Vás, vyberieme na základe konzultácie.

Ako často je potrebné chodiť na masáž?

Záleží od Vášho zdravotného stavu. Ak nemáte závažné problémy, ideálne je raz za mesiac. No ak zdravotné problémy máte, tak je potrebné chodiť častejšie až do vyliečenia.

Je možné, že bude masáž aj bolestivá?

Záleží od druhu masáže a od Vášho zdravotného stavu. Ak máte zdravotný problém, ktorý sa najlepšie lieči napríklad Point masážou, tak to trochu bolieť bude. Avšak, bolesť nie je veľká a rýchlo sa stráca.

No ak ste zdravotne v poriadku, tak by masáž nemala bolieť. Ak aj v tom prípade bude bolestivá, je chyba sa strane maséra resp. terapeuta.

Čo je zahrnuté v čase masáže?

Celková dĺžka trvania masáže je tzv. čistý čas. To znamená, čas od prvého kontaktu masérových rúk (začiatok masáže) až po ukončenie masáže.

Čo je zahrnuté v cene masáže?

V cene našich masáží a terapií je zahrnuté:

 • diagnostika zdravotných problémov
 • konzultácie a poradenstvo
 • masážne oleje a krémy + rôzne iné doplnky
 • terapia Inverznou lavicou
 • je zabezpečený pitný režim
Čo ak na masáži zaspím?

Ak pri masáži zaspíte, nič sa nedeje. O kvalitu masáže vôbec neprídete, no práve naopak, je to znak toho, že masér odviedol skvelú prácu. Podarilo sa Vám sa tak hlboko uvoľniť, že ste zaspali. No ak nezaspávate pravidelne na masáži, nie je to nutne znamenie, že nemáte dobrého maséra. Každý človek je iný a všetkým sa nepodarí uvoľniť až tak aby zaspali.

Môžem pred masážou jesť?

Posledné jedlo by ste mali jesť zhruba 2 hodiny pred samotnou masážou. Avšak niečo malé a ľahké pod zub, si pokojne môžete dať aj v kratšom čase. Nie je dobré prísť na masáž ani priveľa najedení ani hladní.

Osprchovať sa pred masážou áno, alebo nie?

Pred každou masážou je vhodné sa osprchovať, či už z hygienických ale aj praktických dôvodov. Pri niektorých druhoch masáží sa používajú špeciálne oleje a krémy, prípadne med alebo čokoláda. Tieto prípravky sa výrazne lepšie vstrebávajú, ak je pokožka čistá.

Budem sa musieť vyzliecť?

Pri masážach kde sa používajú oleje, krémy a iné prípravky je potrebné mať odhalenú minimálne tú časť tela, ktorá bude masírovaná. No napríklad pri Shiatsu masáži alebo Dornovej metóde, zostávate oblečení.

Je možné prísť na masáž s nádchou, kašľom, zvýšenou teplotou?

Nie. Pri takýchto akútnych stavoch nie je dobré ísť na masáž. Avšak iné terapie ako napríklad Liečenie energiou Vám môžu pomôcť. Všetko je však lepšie prebrať dopredu s terapeutom.

Čo je najlepšie urobiť po masáži?

Po masáži je potrebné relaxovať, vyhnite sa manuálnej a ťažkej práci alebo športovým výkonom. Je dobré piť veľa vody alebo čaju, aby mohli Vaše obličky účinne vylučovať toxíny z Vášho tela preč. Ak to nie je nutné, odložte sprchovanie a kúpeľ, aby mohli dlhšie pôsobiť masážne oleje na pokožku.

Kedy je dobré sa poradiť s lekárom ohľadom masáže?

Najčastejšie:

 • pri cukrovke
 • pri epilepsii
 • pri chronických kožných chorobách
 • pri kŕčových žilách
 • v tehotenstve
 • pri problémoch s krvným tlakom

Objednajte sa na terapiu

Rezervujte si voľný termín a doprajte si potrebnú pomoc a relax

Rezervovať termín

Nákupný košík

Otváracie hodiny

Pondelok až Piatok: Iba na objednávku Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

Najnovšie články