Contour UP – chudnutie a posilňovanie svalstva

Spevňovanie svalstva a chudnutie, riadené prístrojom Contour UP, je riešením pre ošetrenie a liečenie kozmetických postihnutí, vád a nedostatkov, obzvlášť tých, ktoré boli spôsobené zadržiavaním tekutín, hromadením krvi a lymfy a všeobecne pre drenáž.

Ideálna postava – na výber máte z 16-tich v praxi osvedčených programov, vďaka ktorým:

 • Posilníte a spevníte svalstvo – najmä brucho, boky, paže a zadok
 • Zbavíte sa podkožného tuku – najmä brucho, boky, paže a zadok
 • Odstránite si celulitídu
 • Spevníte svoje prsia

Čo to je Contour UP?

cupPrístroj Contour UP vyvinuli výskumní pracovníci na Klinike športovej medicíny v Miláne. Systém funguje na základe sekvenčných (po sebe idúcich) svalových kontrakcií (sťahov). Inak povedané, je to metóda fyziologickej drenáže, ktorá vytvára svalové sťahy, ktoré aktivujú vytlačovanie tekutín zo žilového a lymfatického systému. Táto metóda má súčasne účinok na svalovú tonizáciu a na uvoľnenie tukových usadenín, teda spevňovanie svalov a stratu podkožného tuku.

2 v jednom

 1. Myostimulátor – posilnenie a spevnenie svalstva
 2. Lymfodrenážny prístroj – odbúravanie usadenín, obnovenie lymfatického toku a strata podkožného tuku

Ako pôsobí?

Tlak vyvíjaný sekvenčnými svalovými sťahmi spôsobuje postupné pretiahnutie a vyrovnanie lymfatických i žilových kanálov a dáva tak impulz k progresívnemu nasávaniu tekutín.

Fáza vytlačenia

 • Svalová kontrakcia pôsobí stlačením a premiestnením obsahu žilového a lymfatického obvodového okruhu (vo vzťahu k stiahnutému svalu) smerom hore, okruh tak dostáva rýchlostne a objemovo riadený smerový impulz. Vo vnútri cievy sa tak vytvorí tlakový rozdiel medzi časťou nad a časťou pod bodom kompresie samotnej cievy.

Fáza nasatia

 • V nasledujúcej fáze svalového uvoľnenia tlakový spád vyvolá nasatie, ktoré znovu naplní zainteresovaný príslušný úsek.

Metóda Contour UP sekvenčne pôsobí na 30 svalov. Pôsobenie je umožnené prítomnosťou jedného záporného a dvoch kladných pólov, ktoré si navzájom zodpovedajú, pre každý svalový segment. Takto je možné vyvolať rad sťahov na širšie svalové oblasti a ovplyvniť tak žilový a lymfatický systém prostredníctvom sekvenčných zvieravých pohybov.

Koľko to stojí?

Contour UP

15/za 45 minút
 • Pre požadovaný výsledok je dôležité prísť minimálne 10 krát v intervaloch minimálne každý druhý deň
Rezervovať termín

Obdarujte svojich blízkych

Darčekové poukážky

Darčekové poukážky

Contour UP

HLAVNÉ ÚČINKY
 • Zvýšenie lymfatickej a žilovej drenáže – podmienená svalová aktivita vytvára kompresiu a dekompresiu, ktorá aktivuje vytlačovanie tekutín a stimuluje tak činnosť žilového a miazgového systému.
 • Protiedémové účinky – Aktivácia lymfatických kanálov napomáha spätnému vstrebávaniu prebytočných tekutín. To znižuje idiopatické hromadenie krvi alebo lymfy, teda v prípade, ak sa nejedná o jav patologický (napríklad perimaleolárny edém /opuch členku/, alergické a post-traumatické edémy, opuchy v období menštruácie, tehotenstva, skleróznej safenoktómie, kŕčových žíl).
 • Stimulácia cievneho tonusu – stláčanie a vyprázdňovanie ciev, spôsobené svalovými sťahmi, vedie k opätovnej tonizácii miazgových a žilových kanálov.
 • Znovuobnovenie segmentálneho svalového tonusu
 • Účinky na mikrocirkuláciu – zvyšuje pohyblivosť ciev, čo je veľmi užitočné pri liečbe hromadenia krvi, kŕčových žíl a tromboflebitických komplikácií.
 • Regeneračné účinky na tkanivo – drenáž uvoľňuje z tkaniva nadbytočnú vo vnútri nahromadenú tekutinu, zlepšuje okysličenie buniek a urýchľuje proces filtrácie a spätného vstrebávania na kapilárnu úroveň, výživu tkanív v najviac dehydrovaných oblastiach.
 • Drenážny a dekontračný účinok na brušnú dutinu – svalová aktivácia stimuluje hllboký žilový i lymfatický systém na úrovni hrudných kanálov a pohyblivosť rôznych dutých vnútorných orgánov, ako je napríklad hrubé črevo.
 • Modelujúci účinok – kompresia a dekompresia vyvolávaná metódou Contour UP spevňuje ochabnuté a fibrotické tkanivo a uvoľňuje tukové usadeniny a vankúšiky.
KONTRAINDIKÁCIE - kedy nie je vhodné ísť na Contour UP?
 • žilná nedostatočnosť, nádorové ochorenie
 • vysoký krvný tlak
 • zápal alebo upchatie žíl
 • ochorenia pokožky (vyrážky, infekcie, zápaly, hematomy, nedefinované pigmentové zmeny, zranenia a otvorené rany)
 • neaplikuje sa na oči a uši
 • pri ošetrení antikoagulantami (protizrážanlivými prostriedkami)
 • kŕčové žily, trombózy staršieho typu
 • pri problémoch so štítnou žľazou
 • neaplikovať na brucho v období menštruácie, v tehotenstve a pri problémoch s vaječníkmi
 • ak má pacientka vnútrodeložné teliesko a pacienti s voperovaným pagemakerom

Máte záujem o Contour UP?

Rezervujte si včas voľný termín

Prejsť na rezerváciu

Veľmi príjemné prostredie s profesionálnym prístupom. Nie je pochýb o tom, že ovládajú svoju prácu. Určite sa vrátim naspäť. Ďakujem

Charlotte Kotala

Prievidza

Vynikajúci prístup a odbornosť. Neskutočne som si to užil a výsledky cítiť ihneď.

Peter Šišmič

Bošany

Mapa

GPS: 48°46’42.5″N (48.778477), 18°38’22.9″E (18.639698)

Energetikov 189/3, Prievidza

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

}

Otváracie hodiny

 • Pondelok až Piatok: Iba na objednávku
 • Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Telefón

0944 094 594

p

Dôležité

Vždy je potrebné si vopred rezervovať termín. Pre vyťaženosť sa pracuje výhradne na objednávky.

BUNKOVÉ SOLI

Bunkové soli (tkanivové alebo biochemické soli) tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život, ktoré sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú aj tkanivové soli. Sú univerzálne, nachádzajú sa v Zemi, vo všetkom živom a aj vo vesmíre. V podstate ide o zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme – v jeho tkanivách a krvi. Ich rovnováha a správny pohyb sú nevyhnutné pre udržanie zdravia. Získavame ich prirodzene z potravy, avšak dnešné poľnohospodárstvo nám poskytuje potraviny často ochudobnené o tieto minerálne látky. V dôsledku toho a aj v dôsledku zvýšenej fyzickej alebo duševnej záťaže, ktorou je dnešná doba charakteristická, dochádza k narušeniu rovnováhy esenciálnych minerálnych živín, čo sa nakoniec prejaví zdravotnými problémami. Obnova bunky a tým aj celého tela je výsledkom vyrovnania deficitu anorganických solí.Dr. W.H.Schüssler Dr. Schüssler a jeho nasledovníci verili a veria, že všetky liečiteľné zdravotné problémy je možné liečiť obnovením rovnováhy základných minerálnych látok. Minerálne anorganické látky sa veľmi ťažko vstrebávajú. Empiricky bolo zistené, že najlepšia vstrebateľnosť je pri spracovaní anorganického materiálu homeopatickou trituráciou na potenciu D6, minerálne látky sa v takejto rezonančnej forme nachádzajú aj prirodzene v potrave. Tkanivové soli by sme však nemali zamieňať s homeopatiou, pretože minerálne soli si nevyberáme podľa homeopatického zákona podobnosti (podobné liečime podobným), ale na základe zákona deficiencie – telu dodáme to, čo mu podľa istých príznakov chýba. Kvantitatívna stránka je pritom tiež veľmi dôležitá.   AKÝ JE ROZDIEL MEDZI MEDZI HOMEOPATICKÝM PRÍPRAVKOM A BUNKOVÝMI SOĽAMI? Dr. H. W. Schüssler uverejnil svoju metódu prvýkrát 30... čítať viac

Autohypnóza – návod (2.časť)

V tomto článku si povieme niečo viac o post hypnotických sugesciách a ako využiť našu predstavivosť na dosiahnutie žiadaného výsledku. Základný postup ako sa uviesť do autohypnózy sme si rozobrali v prvej časti, ktorú si určite prečítajte: Autohypnóza – návod (1.časť). Post-hypnotické sugescie a ich pravidlá Ako už bolo spomenuté, stav hypnózy je stav zvýšenej ovplyvniteľnosti. Zadávanie určitých príkazov, zatiaľ čo ste v hypnotickom stave, vám umožní dosiahnuť vami žiadané akcie alebo reakcie, potom čo sa autohypnóza skončí. Takéto príkazy sa nazývajú post-hypnotické sugescie a sú nevyhnutné pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Nižšie sú uvedené pravidlá pre zadávanie takýchto príkazov. Povedzte to ako keby ste to tak skutočne mysleli Toto tvrdenie trocha opravím. V skutočnosti musíte samých seba presvedčiť o tom, že to myslíte vážne a že to skutočne chcete. Predstavte si že by si herec na javisku iba tak mrmlal svoj text. Nebolo by to moc dobré predstavenie. V tomto prípade ste vy herec aj publikum. Upokojte sa, buďte pozitívni a sebavedomí. Sugescie musia byť formulované pozitívne a v prítomnom čase Je dokázané, že väčšina ľudí lepšie reaguje na pozitívne sugescie než na tie negatívne. Niektorí vedci tvrdia, že je to spôsobené z dôvodu, že náš mozog nevie rozoznávať medzi záporom a kladným tvrdením. To znamená, že ak zadáme príkaz: “Nie som tučná” mozog zachytí z väčšej podstaty to, že som tučná. Lepšia sugescia je: “ Cítim sa štíhla”. Je teda dobré vyhnúť sa tvrdeniam o tom čo nechcem, ale radšej zadávať sugescie o tom čo chcem dosiahnuť ako keby to už bolo alebo sa to práve dialo. Teda v prítomnom čase je to najúčinnejšie. V určitých prípadoch... čítať viac

Prečo pijavice liečia toľko ochorení?

Hlavná výhoda hirudoterapie je, že táto metóda môže liečiť niekoľko chorôb zároveň. Inými slovami, nelieči iba ochorenie, ale výrazne pomáha celému ľudskému organizmu. Veľmi dôležitý fakt je, že pijavice lekárske nie len odstraňujú príznaky chorôb, ale vďaka svojim biologicky aktívnym látkam ovplyvňujú a prispievajú k odstráneniu príčin ochorenia. Pochopenie podstaty pôsobenia pijavice lekárskej dáva vysvetlenie, prečo sa pijavice uplatňujú v liečbe tak značného množstva ochorení. Dobrý terapeutický efekt je možný iba pri komplexnom vplyve na ľudský organizmus. Hirudoterapia je terapia, ktorá pôsobí práve takto komplexne. Pôsobí na ochorenie jak lokálne, tak celkovo pomocou zvýšenia lymfatického toku, obnovenia mikrocirkulácie, aktivizuje proces čistenia (detoxikácie) organizmu a stabilizuje proces energetickej výmeny. Pri komplexnej liečbe pacientov sa vynikajúco osvedčilo používať spolu s hirudoterapiou tiež iné prírodné liečby. Napríklad viscerálna masáž brucha (manuálne pritláčanie brušnej dutiny), fytoterapia, vákuová banková masáž a iné. V súčasnej dobe je tiež dokázaný vynikajúci účinok liečby pijavicami na energetický stav pacientov, teda vplyv na ľudské biopole. Je známe, že každá choroba ruší harmonickú celistvosť biopole v rôznych oblastiach v závislosti od príslušného problému. Práve vďaka hirudoterapii dochádza k obnoveniu prirodzeného a rovnovážneho energetického stavu. Sekrét slinných žliaz pijavice lekárskej spôsobuje opačný proces v základných mechanizmoch rozvoja chorôb. ZAČAROVANÝ KRUH Akýkoľvek patologický proces v organizme je porušením krvného obehu v malých cievach. To vedie k hromadeniu prebytočnej tekutiny (opuch tkaniva), ktorý spôsobuje kompresiu ciev. Tento stav zhoršuje prietok krvi v tkanive, spôsobuje hromadenie medzi bunečnej tekutiny a zabraňuje odtoku lymfy. Všetky tieto procesy vedú k zvýšeniu hypoxie (nedostatok kyslíku). Ak nemáme dostatok kyslíku, oxidačné procesy sa spomaľujú. Tým pádom sa hromadia nezoxidované produkty činnosti buniek. Na základe tohto stavu sa zvyšuje prietok vody do patologického ohniska a to spôsobuje zväčšenie opuchu. ROZBITIE ZAČAROVANÉHO KRUHU Sekrét slinných žliaz pijavíc obsahuje... čítať viac