Kinesiotaping – Tejpovanie

Kinesiotaping, taping alebo po našom tejpovanie, je moderná fyzioterapeutická (rehabilitačná) metóda, kedy za pomocou špeciálnych pások nalepených na koži v problémovej oblasti dochádza k pasívnej podpore kĺbov a väzov.

Tejpovanie sa často využíva v oblasti športovej aj terapeutické medicíny. V športe sa tejpovanie čím ďalej viac využíva pre stabilizáciu kĺbových štruktúr ako prevencia proti poškodeniu kĺbov a šliach alebo pre posilnenie stability už narušeného kĺbu po úrazoch alebo nadmernom a častom preťažovaní.

V rámci terapie sa tejpovanie využíva ako pasívna pomoc, ktorá má za úlohu uľaviť namáhanému kĺbu a znížiť preťažovanie danej oblasti. Pomocou tapingu je poškodená časť pohybového aparátu menej náchylná k preťažovaniu a postihnutá časť je udržovaná vo fyziologicky optimálnej polohe. Špeciálne techniky tejpovania teda umožňujú kĺbu pohyb v jeho bežnom rozsahu, bez prekročenia bolestivých hraníc. Cieľom kinezio tejpovania je udržanie plného rozsahu pohybu a odstránenie bolestí.

Ako to vzniklo?

Kinesiotaping (zakladateľ Dr. Kenzo Kase) sa objavil bezmála pred 30-timi rokmi v Kórei a Japonsku. Všetko je založené na tom, že keď sa hýbe telo, tak je podporený krvný a lymfatický obeh, a je dodržaná správna telesná teplota, potom správne fungujú svaly a je podporený proces samo uzdravovania organizmu. Kinesiotaping zaručuje rovnaký rozsah pohybu, bez toho aby bola obmedzená pohyblivosť (tak, ako je to u tradičného športového tapingu). Pri ošetrení svalov kinesiotapingom sa v postihnutých tkanivách pomerne rýchlo aktivujú ozdravné procesy, umožňujúce rýchle ozdravenie tkanív. Počas rozvoja tejto metódy sa zistilo pomerne rýchlo, že možnosti aplikácie sú oveľa väčšie než len ošetrovanie svalov. Ak dobre nefungujú svaly, môže to viesť k sérii poškodeniu a ochorení.

Ako to funguje?

Po nalepení kineziotejpu na koži sa vytvára dojem druhej kože, ktorá tú našu vlastnú dokáže „oživiť“. V podkoží sa totiž nachádza obrovský priestor, kde sa nachádzajú receptory, krvné a lymfatické cievy, svalové fascie, nervové vlákna a ďalšie súčasti nášho organizmu. Preto použitím kineziotejpingu docielime odstránenie rôznych zdravotných problémov. Tejpovacia páska stimuluje a reguluje svalový tonus, pri ktorom dochádza k reflexnému ovplyvneniu kože, svalov, pričom sa obnovuje fyziologická funkcia pohybového aparátu.

Kinezio páska neobsahuje žiadne chemické, ani iné prísady. Proces je založený na tom, že receptory v koži vyhodnocujú pásku ako príkaz pre organizmus. A ten je iba jeden: Uvoľniť! Následne sa začne uvoľňovať koža, podkožie, lymfatické cesty, fascia, nervové vlákna, energetické dráhy a svaly. Účinne pôsobí na ľahké zápaly, artrózu apod.

Koľko to stojí?

Kinesiotaping - Tejpovanie

10/za 1m kinesio pásky
  • Celkové množstvo použitej pásky je individuálne a závisí od problému. Cena je vždy 1€ za 10cm použitej pásky.
Rezervovať termín

Obdarujte svojich blízkych

Darčekové poukážky

Darčekové poukážky

Kinesiotaping - Tejpovanie

Máte záujem o Tejpovanie?

Rezervujte si včas voľný termín a doprajte si potrebnú pomoc

Prejsť na rezerváciu

Som milo prekvapený a spokojný. Dlho som mal problémy so silnými migrénami. Prešiel som navrhovanú sériu terapií a pomohlo to. Som veľmi šťastný a spokojný. Ďakujem

Boris Demáček

Brno, CZ

Vynikajúci prístup a odbornosť. Neskutočne som si to užil a výsledky cítiť ihneď.

Peter Šišmič

Bošany

Mapa

GPS: 48°46’42.5″N (48.778477), 18°38’22.9″E (18.639698)

Energetikov 189/3, Prievidza

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

}

Otváracie hodiny

  • Pondelok až Piatok: Iba na objednávku
  • Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Telefón

0944 094 594

p

Dôležité

Vždy je potrebné si vopred rezervovať termín. Pre vyťaženosť sa pracuje výhradne na objednávky.

BUNKOVÉ SOLI

Bunkové soli (tkanivové alebo biochemické soli) tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život, ktoré sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú aj tkanivové soli. Sú univerzálne, nachádzajú sa v Zemi, vo všetkom živom a aj vo vesmíre. V podstate ide o zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme – v jeho tkanivách a krvi. Ich rovnováha a správny pohyb sú nevyhnutné pre udržanie zdravia. Získavame ich prirodzene z potravy, avšak dnešné poľnohospodárstvo nám poskytuje potraviny často ochudobnené o tieto minerálne látky. V dôsledku toho a aj v dôsledku zvýšenej fyzickej alebo duševnej záťaže, ktorou je dnešná doba charakteristická, dochádza k narušeniu rovnováhy esenciálnych minerálnych živín, čo sa nakoniec prejaví zdravotnými problémami. Obnova bunky a tým aj celého tela je výsledkom vyrovnania deficitu anorganických solí.Dr. W.H.Schüssler Dr. Schüssler a jeho nasledovníci verili a veria, že všetky liečiteľné zdravotné problémy je možné liečiť obnovením rovnováhy základných minerálnych látok. Minerálne anorganické látky sa veľmi ťažko vstrebávajú. Empiricky bolo zistené, že najlepšia vstrebateľnosť je pri spracovaní anorganického materiálu homeopatickou trituráciou na potenciu D6, minerálne látky sa v takejto rezonančnej forme nachádzajú aj prirodzene v potrave. Tkanivové soli by sme však nemali zamieňať s homeopatiou, pretože minerálne soli si nevyberáme podľa homeopatického zákona podobnosti (podobné liečime podobným), ale na základe zákona deficiencie – telu dodáme to, čo mu podľa istých príznakov chýba. Kvantitatívna stránka je pritom tiež veľmi dôležitá.   AKÝ JE ROZDIEL MEDZI MEDZI HOMEOPATICKÝM PRÍPRAVKOM A BUNKOVÝMI SOĽAMI? Dr. H. W. Schüssler uverejnil svoju metódu prvýkrát 30... čítať viac

Autohypnóza – návod (2.časť)

V tomto článku si povieme niečo viac o post hypnotických sugesciách a ako využiť našu predstavivosť na dosiahnutie žiadaného výsledku. Základný postup ako sa uviesť do autohypnózy sme si rozobrali v prvej časti, ktorú si určite prečítajte: Autohypnóza – návod (1.časť). Post-hypnotické sugescie a ich pravidlá Ako už bolo spomenuté, stav hypnózy je stav zvýšenej ovplyvniteľnosti. Zadávanie určitých príkazov, zatiaľ čo ste v hypnotickom stave, vám umožní dosiahnuť vami žiadané akcie alebo reakcie, potom čo sa autohypnóza skončí. Takéto príkazy sa nazývajú post-hypnotické sugescie a sú nevyhnutné pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Nižšie sú uvedené pravidlá pre zadávanie takýchto príkazov. Povedzte to ako keby ste to tak skutočne mysleli Toto tvrdenie trocha opravím. V skutočnosti musíte samých seba presvedčiť o tom, že to myslíte vážne a že to skutočne chcete. Predstavte si že by si herec na javisku iba tak mrmlal svoj text. Nebolo by to moc dobré predstavenie. V tomto prípade ste vy herec aj publikum. Upokojte sa, buďte pozitívni a sebavedomí. Sugescie musia byť formulované pozitívne a v prítomnom čase Je dokázané, že väčšina ľudí lepšie reaguje na pozitívne sugescie než na tie negatívne. Niektorí vedci tvrdia, že je to spôsobené z dôvodu, že náš mozog nevie rozoznávať medzi záporom a kladným tvrdením. To znamená, že ak zadáme príkaz: “Nie som tučná” mozog zachytí z väčšej podstaty to, že som tučná. Lepšia sugescia je: “ Cítim sa štíhla”. Je teda dobré vyhnúť sa tvrdeniam o tom čo nechcem, ale radšej zadávať sugescie o tom čo chcem dosiahnuť ako keby to už bolo alebo sa to práve dialo. Teda v prítomnom čase je to najúčinnejšie. V určitých prípadoch... čítať viac

Prečo pijavice liečia toľko ochorení?

Hlavná výhoda hirudoterapie je, že táto metóda môže liečiť niekoľko chorôb zároveň. Inými slovami, nelieči iba ochorenie, ale výrazne pomáha celému ľudskému organizmu. Veľmi dôležitý fakt je, že pijavice lekárske nie len odstraňujú príznaky chorôb, ale vďaka svojim biologicky aktívnym látkam ovplyvňujú a prispievajú k odstráneniu príčin ochorenia. Pochopenie podstaty pôsobenia pijavice lekárskej dáva vysvetlenie, prečo sa pijavice uplatňujú v liečbe tak značného množstva ochorení. Dobrý terapeutický efekt je možný iba pri komplexnom vplyve na ľudský organizmus. Hirudoterapia je terapia, ktorá pôsobí práve takto komplexne. Pôsobí na ochorenie jak lokálne, tak celkovo pomocou zvýšenia lymfatického toku, obnovenia mikrocirkulácie, aktivizuje proces čistenia (detoxikácie) organizmu a stabilizuje proces energetickej výmeny. Pri komplexnej liečbe pacientov sa vynikajúco osvedčilo používať spolu s hirudoterapiou tiež iné prírodné liečby. Napríklad viscerálna masáž brucha (manuálne pritláčanie brušnej dutiny), fytoterapia, vákuová banková masáž a iné. V súčasnej dobe je tiež dokázaný vynikajúci účinok liečby pijavicami na energetický stav pacientov, teda vplyv na ľudské biopole. Je známe, že každá choroba ruší harmonickú celistvosť biopole v rôznych oblastiach v závislosti od príslušného problému. Práve vďaka hirudoterapii dochádza k obnoveniu prirodzeného a rovnovážneho energetického stavu. Sekrét slinných žliaz pijavice lekárskej spôsobuje opačný proces v základných mechanizmoch rozvoja chorôb. ZAČAROVANÝ KRUH Akýkoľvek patologický proces v organizme je porušením krvného obehu v malých cievach. To vedie k hromadeniu prebytočnej tekutiny (opuch tkaniva), ktorý spôsobuje kompresiu ciev. Tento stav zhoršuje prietok krvi v tkanive, spôsobuje hromadenie medzi bunečnej tekutiny a zabraňuje odtoku lymfy. Všetky tieto procesy vedú k zvýšeniu hypoxie (nedostatok kyslíku). Ak nemáme dostatok kyslíku, oxidačné procesy sa spomaľujú. Tým pádom sa hromadia nezoxidované produkty činnosti buniek. Na základe tohto stavu sa zvyšuje prietok vody do patologického ohniska a to spôsobuje zväčšenie opuchu. ROZBITIE ZAČAROVANÉHO KRUHU Sekrét slinných žliaz pijavíc obsahuje... čítať viac