Liečba Pijavicou Lekárskou – Hirudoterapia

Liečba pijavicami je tiež známa ako Hirudoterapia. Názov je odvodený z latinského pomenovania pijavie „hirudo“. Samotné pijavice ako terapeutický prostriedok sprevádzajú človeka prakticky od vzniku civilizácie. Používali sa už v starovekom Egypte. Vlastnosti pijavice lekárskej je veľmi ťažké umelo docieliť, preto sú nenahraditeľné a  v modernej medicíne sa využívajú  hlavne v chirurgii pri spájacích procedúrach, kardiovaskulárnej oblasti, v neurológii, pri gynekologických, urologických a iných chronických ochoreniach.

Pijavíc je niečo vyše 600 druhov, no iba 3 z nich sa môžu využívať na lekárske účely. Tieto druhy sa nazývajú Hirudo Medicalis a majú v sebe bioaktívny komplex látok, vďaka ktorému liečia mnohé ochorenia. Tento komplex sa skladá približne zo 150 rôznych aktívnych látok. Keď sa pijavica prisaje, vpúšťa do tela človeka práve tento komplex látok.

Hirudoterapia je vhodná aj ako prevencia proti vysokému tlaku a dosahuje vynikajúce účinky. Pijavice detoxikujú organizmus, bojujú proti kŕčovým žilám, hemeroidom, pomáhajú pri všetkých druhoch bolestí kĺbov, svalových ochoreniach, atď.. V podstate súvisia s diagnózami spojenými s cievami a krvou ako takou.

I

Pozrite si krátke dokumenty o hirudoterapii

 KVALITNÉ A ODBORNÉ SLUŽBY

Sme odborne spôsobilí na vykonávanie epidemiologicky závažných činností v zariadeniach starostlivosti o ľudské telo.
Okrem štandardnej certifikácie pre Hirudoterapiu – Liečbu pijavicami máme tiež osvedčenie z Úradu verejného zdravotníctva.

Obdarujte svojich blízkych

Darčekové poukážky

Darčekové poukážky

Liečba Pijavicou Lekárskou - Hirudoterapia

MÁTE ZÁUJEM O HIRUDOTERAPIU - Liečbu pijavicami?

Rezervujte si včas voľný termín a doprajte si potrebnú pomoc

Rezervovať termín

HIRUDOTERAPIA

Liečba Pijavicou Lekárskou
od €28/za terapiu
 • Cena za pijavicu je 8€ / 1 kus – na prvom sedení sa prikladajú 2 pijavice

 • Cena za čas a prácu je 12€ / 1 sedenie
 • Dĺžka trvania terapie je 45 až 60 minút
?

Ako vyzerá Balíček s paušálnym platením

Terapia č.Počet pijavícBežná cenaVaša cenaUšetríte
12 ks28€28€-
24 ks44€44€-
36 ks60€50€10€
48 ks76€50€26€
510 ks92€50€42€
612 ks108€50€58€
714 ks124€50€74€
816 ks140€50€90€
918 ks156€50€106€
1020 ks172€50€122€
Spolu110 pijavíc1000€456€544€

Ako sme počítali? Príklad výpočtu: Terapia č.5

10 pijavíc x 8€ (cena za jednu pijavicu) + 12€ (cena za prácu a čas) = 92€. S našim paušálom zaplatíte maximálne 50€, tým pádom ušetríte 42€.

PRAVIDELNOSŤ

Na ďalšie sedenie Vám odporúčame sa objednať na čo najskorší možný termín. Čím častejšie terapiu podstúpite, tým budú výsledky rýchlejšie. Ak telo dobre reaguje na pijavice, potom ako často chodiť záleží najmä na závažnosti zdravotného problému, vašich časových možnostiach a finančných prostriedkoch.

ČÍM VIAC TÝM LEPŠIE

Ak chcete aby sa Váš zdravotný stav výrazne zlepšil, je potrebné aby sa počet prikladaných pijavíc každým sedením zvyšoval. Z našich skúseností vieme, že telo najlepšie znáša postupné navyšovanie. Prikladať + 2 pijavice na každom ďalšom sedení sa nám ukázalo ako najlepšie riešenie.

Takže čím viac pijavíc sa použije, tým lepšie pre Váš zdravotný stav. No tým horšie pre Vašu peňaženku. Práve preto sme vytvorili PAUŠÁLne platenie, pre klientov, ktorý potrebujú chodiť pravidelne a aplikovať viac pijavíc naraz.


POČET PRIKLADANÝCH PIJAVÍC

Na prvom sedení  sa vždy prikladajú 2 pijavice. Následne sa terapia a počet prikladaných pijavíc určuje podľa toho, ako Vaše telo reaguje na liečbu. Aby sa dosiahol čo najlepší výsledok, pri každom ďalšom sedení sa prikladá o 2 pijavice navyše.

BEŽNÁ CENA ZA HIRUDOTERAPIU

Cena za liečenie pijavicami lekárskymi na Slovensku začína od 18€ pri použití 1 pijavice. Vždy sa informujte aká je cena za jednu použitú pijavicu, koľko pijavíc sa bude prikladať, koľko bude stáť jedna terapia a koľko sedení by ste mali celkovo absolvovať. Následne si môžete jednoducho vypočítať náklady na liečbu.

ČASTÉ OTÁZKY O HIRUDOTERAPII

Ako prebieha hirudoterapia?

Celková liečba pijavicami trvá približne hodinu. Samotné pijavice sú na tele približne 40 minút. Počas tejto doby vstrekuje do tela najviac účinných látok, ktoré sú potrebné pre liečbu.

Pri hirudoterapii používam pijavice výhradne iba jeden krát. To je dôležité aby nedošlo k ďaľšiemu použitiu tej istej pijavice na inom pacientovi a tým sa zabránilo možnému prenosu chorôb.

Ako funguje liečba pijavicou?

Liečba pijavicou lekárskou spočíva v tom ,že zároveň ako pijavica saje krv, vypúšťa do svojho hostiteľa aktívne látky, ktoré majú liečivý účinok. Liečba pijavicami nefunguje ako tzv. „púšťanie žilou“, to znamená, že pijavica síce saje krv, ale samotný liečebný efekt sa dostáva práve vďaka bioaktívnym látkam, ktoré do tela pijavica vpúšťa.

Ako zistím, že potrebujem hirudoterapiu?

Samotná liečba pijavicami má až zázračné účinky na mnoho ochorení, no na začiatku je nutné prísť na konzultáciu, kde zistíme či je pre vás vôbec možná hirudoterapia a či je práve liečba pijavicami ten najlepší spôsob vyliečenia vášho problému.

Účinky liečby pijavicami alebo čo všetko sa dá liečiť hirudoterapiou?
 • Srdcovo-cievne ochorenia, ischemické ochorenia
 • Chronická bronchitída, zápal pľúc, astma, pľúcna embólia
 • Rôzne druhy krvácania (hemoroidy, z nosa a pľúc)
 • Gastrointestické tráviace choroby
 • Zápal obličiek, zápal žlčníka – cholecystitis, zápal pankreasu – pancreatitis
 • Trombotický zápal žíl – trombofleditida (tromby sa vstrebajú, zdurenina zmizne a bolesť sa vytratí)
 • Kŕčové žily, krvné podliatiny, zrazeniny
 • Sklerotická forma hypertónie
 • Paradentóza a iné zubné choroby
 • Urologické ochorenia, močové cesty, obličky
 • Kožné choroby (akné, psoriáza, ekzém, herpes)
 • Gynekologické problémy (zápal delohových andexov, delohových väzov, zápal delohy), mužská a ženská sterilita
 • Systematické choroby (reumatická artritída)
 • Choroby s kĺbmi, priaznivý vplyv na pečeň, mozgová obrna, infarkt myokardu
 • Artérioskleróza mozgových ciev
 • Vysoký krvný tlak, migréna a depresia
 • Celková detoxikácia a regenerácia organizmu
 • Reumatizmus a epilepsia (pijavice prinášajú vynikajúce výsledky. Stav pacientov sa zlepší, opäť dostanú chuť do jedla a spánku)
 • Bolesti svalov , natrhnutie svalov a natiahnutia
 • Hemoroidy s neuveriteľne pozitívnymi výsledkami
Sú miesta na tele, kde sa pijavice nesmú prikladať?

Áno. Liečba pijavicami nie je o tom, že priložíme pijavicu hocikde nás napadne a je hotovo. Existujú určité oblasti na ľudskom tele, kde sa pijavice aplikovať nemôžu. Preto je dobré navštíviť vyškoleného odborníka.

Kedy sa pijavice nesmú používať?

Liečba pijavicami na neodporúča pri:

 • pacientoch s poruchou zrážanlivosti krvi
 • alergii na látku hirudín
 • poruchách imunitného systému
 • v tehotenstve
 • užívaní liekov na zrážanlivosť krvi
 • alergickej reakcii uštipnutia hmyzom
 • v žiadnom prípade sa nesmú používať u novorodencov a malých detí
 • nesmú sa používať pri ťažkej anémii (chudokrvnosť)
 • cukrovke spojenej s poruchou hojenia sa rán a samotnej poruche hojenia rán

Vo všeobecnosti sa pijavice neprikladajú u ľudí do 15 rokov. Pri liečbe detí je potrebné vyhľadať špeciálne vyškoleného hirudoterapeuta na liečbu detí. V rámci domácej liečby je prikladanie pijavíc deťom neprípustné.

Čo robiť/nerobiť po hirudoterapii?

Rany, ktoré zostanú po pijaviciach môžu krvácať až 24 hodín po terapii, je potrebné ich dezinfikovať a udržiavať v čistote. Je to súčasť bežnej praxe pri hirudoterapii a netreba sa báť. Je potrebné po terapii ostať v kľude a vyhnúť sa fyzickej aktivite.

l

Máte nejakú otázku o Hirudoterapii?

Napíšte nám

9 + 7 =


Volajte na

0944 094 594

UŽITOČNÉ ČLÁNKY O HIRUDOTERAPII

Prečo pijavice liečia toľko ochorení?

Hlavná výhoda hirudoterapie je, že táto metóda môže liečiť niekoľko chorôb zároveň. Inými slovami, nelieči iba ochorenie, ale výrazne pomáha celému ľudskému organizmu. Veľmi dôležitý fakt je, že pijavice lekárske nie len odstraňujú príznaky chorôb, ale vďaka svojim biologicky aktívnym látkam ovplyvňujú a prispievajú k odstráneniu príčin ochorenia. Pochopenie podstaty pôsobenia pijavice lekárskej dáva vysvetlenie, prečo sa pijavice uplatňujú v liečbe tak značného množstva ochorení. Dobrý terapeutický efekt je možný iba pri komplexnom vplyve na ľudský organizmus. Hirudoterapia je terapia, ktorá pôsobí práve takto komplexne. Pôsobí na ochorenie jak lokálne, tak celkovo pomocou zvýšenia lymfatického toku, obnovenia mikrocirkulácie, aktivizuje proces čistenia (detoxikácie) organizmu a stabilizuje proces energetickej výmeny. Pri komplexnej liečbe pacientov sa vynikajúco osvedčilo používať spolu s hirudoterapiou tiež iné prírodné liečby. Napríklad viscerálna masáž brucha (manuálne pritláčanie brušnej dutiny), fytoterapia, vákuová banková masáž a iné. V súčasnej dobe je tiež dokázaný vynikajúci účinok liečby pijavicami na energetický stav pacientov, teda vplyv na ľudské biopole. Je známe, že každá choroba ruší harmonickú celistvosť biopole v rôznych oblastiach v závislosti od príslušného problému. Práve vďaka hirudoterapii dochádza k obnoveniu prirodzeného a rovnovážneho energetického stavu. Sekrét slinných žliaz pijavice lekárskej spôsobuje opačný proces v základných mechanizmoch rozvoja chorôb. ZAČAROVANÝ KRUH Akýkoľvek patologický proces v organizme je porušením krvného obehu v malých cievach. To vedie k hromadeniu prebytočnej tekutiny (opuch tkaniva), ktorý spôsobuje kompresiu ciev. Tento stav zhoršuje prietok krvi v tkanive, spôsobuje hromadenie medzi bunečnej tekutiny a zabraňuje odtoku lymfy. Všetky tieto procesy vedú k zvýšeniu hypoxie (nedostatok kyslíku). Ak nemáme dostatok kyslíku, oxidačné procesy sa spomaľujú. Tým pádom sa hromadia nezoxidované produkty činnosti buniek. Na základe tohto stavu sa zvyšuje prietok vody do patologického ohniska a to spôsobuje zväčšenie opuchu. ROZBITIE ZAČAROVANÉHO KRUHU Sekrét slinných žliaz pijavíc obsahuje... čítať viac

Hirudoterapia – Indikácie a Kontraindikácie

Samotná otázka indikácie pri liečbe pijavicami nie je jednoduchá otázka. Akýkoľvek zoznam ochorení, pri ktorých hirudoterapia pomáha, bude vždy neúplný. Účinky pijavíc na ľudské telo zaberajú širokú škálu a mnohé oblasti nie sú preskúmané. Nižšie nájdete zoznamy ako indikácie (onemocnenia, pri ktorých liečba pijavicami pomáha), tak kontraindikácie (choroby, pri ktorých sa pijavice nesmú prikladať). Všeobecne pijavice zaberajú na: zvýšený krvný tlak, rôzne zápaly, porušenie žilného a lymfatického toku, žilná trombóza, zvýšené zrážanie krvi, nadmerné tvorenie spojivového tkaniva (jazvy, zrasty), nedostatok imunologických reakcií.   INDIKÁCIE K HIRUDOTERAPII Choroby svalovej a kostrovej sústavy Deformujúce artrózy veľkých kĺbov Polyartritída Myozitida Stav po zvrtnutí kĺbov Osteoporóza Trauma, popáleniny, omrzliny Ochorenia kardiovaskulárneho systému Ateroskleróza Aterosklerotická a poinfarktová kardioskleróza Ischemická srdcová choroba, stenokardia Myokarditidy Kardiopatia Kardialgia Arytmia Hypertenzné ochorenie srdca 1. až 3.stupňa Vegetatívna cievna dystonia Reumatizmus (reparačná fáza) Kožné choroby Neurodermidy Sklerodermia Ekzémy Psoriáza Alergie, svrbenie pokožky Uhry (akné) Pohlavné choroby a ochorenia močovej sústavy Chronická pyelonefritída, glomerulonefritída Polycystóza ľadvín Chronické zlyhanie ľadvín Zápal močového mechúra Chronická prostatitída, adenom predstojnej žľazy Sekundárna neplodnosť u mužov Ochorenia dýchacích ciest Chronická pneumónia Chronická bronchitída Bronchiálna astma Akútna pneumónia (reparačná fáza) Zápal pohrudnice Ochorenia gastrointestinálneho traktu Chronická gastritída Chronická pankreatitída Chronická hepatitída, cirhóza pečene Cholecystitída, dyskinézia žlčových ciest Chronická kolitída, enterokolitída, zápcha Hemoroidy, ritné trhliny Ochorenia krčné, nosné a ušné Chronický zápal stredného ucha Neuritída sluchového nervu Hypertrofia mandlí Chronická nádcha, zápal hrtanu Zápal vedľajších nosných dutín (reparačná fáza) Hučanie v ušiach, nahluchlosť Menierova choroba Očné choroby Glaukom Dystrofia sietnice Zápalové ochorenie oka Ochorenie ciev očí Makulárný edém Dentálne ochorenia Stomatitída Zápal ďasien Parodontitída Paradentóza Ochorenia endokrinného systému Ochorenie štítnej žľazy (tyreoiditída, hypertyreóza) Obezita Cukrovka Chirurgické ochorenia Prevencia a liečba jaziev Patologické stavy žilného systému... čítať viac

Dôležité fakty o hirudoterapii

Sú rôzne druhy pijavíc. Vo svete je niečo okolo 650 druhov pijavíc, no drvivá väčšina sú pijavice, ktoré nie sú schopné liečiť. Túto schopnosť majú iba 3 druhy, z toho v Európe sa vyskytuje jeden z týchto druhov. Nazývajú sa Hirudo Medicalis. Z tohto názvu je odvodená Hirudoterapia, teda liečenie pijavicami. Ďalšie informácie a video o tejto terapii sa dozviete na stránke: Hurudoterapia – liečenie pijavicami. No v tomto článku vám odpoviem na najčastejšie otázky súvisiace s liečbou pijavicami. 1. Liečba pijavicami je stará metóda, prečo nie je u nás rozšírená? Je to veľká záhada, pretože v krajinách ako Veľká Británia, Francúzsko alebo Rusko sa liečba pijavicami vyvíjala, no v strednej Európe nie. Je zvláštne, že v západnej medicíne je liečba pijavicami bežná súčasť  liečby, no u nás nie. 2. Je možné pijavice lekárske nájsť vo voľnej prírode? Pijavicu lekársku môžeme nájsť samozrejme v prírode, no je zákonom chránená takmer všade vo svete. To znamená, že ju nemôžeme len tak zobrať a použiť ani na liečenie. Druhy Medicalis sa chovajú na špeciálnych farmách. 3. Môže ma pijavica nakaziť nejakou prenosnou chorobou? Áno môže. Pokiaľ sa s pijavicou zachádza neodborne, môže prenášať rôzne choroby ako herpes, žltačku alebo iné infekčné ochorenia. 4. Môže sa jedna pijavica použiť na rôznych ľuďoch? Nie, nie a nie. Toto je veľmi dôležité. Niektorí „liečitelia“ si myslia, že keď po použití dajú pijavice do slaného roztoku, môžu ich bezpečne ďalej používať. Pijavica po ponorení do slaného roztoku vyvracia všetku krv, ktorú má v sebe. Avšak choroby sa môžu preniesť aj cez jej pokožku a zuby, nie len vďaka krvi. Navyše ak pijavicu ponoríte do slaného roztoku a ona sa vyvracia, ostane prázdna. Tým pádom nemá z čoho vytvárať bioaktívne látky potrebné na... čítať viac

Bola som na liečbe pijavicami. Som nadmieru spokojná s výsledkami aj s prístupom. Ďakujem veľmi

Dominika Posová

Prievidza

Ďakujem pánu Samuelovi za odborný prístup pri liečbe pijavičkami a hlavne veľká vďaka jemu, aj jeho kolegyni patrí za super ľudský prístup a rýchly dohovor o stretnutie v nedeľu popoludní, keď som mala vážny zdravotný problém so zapálenými varixami.

Zuzana Jamrišková

Prievidza

Mapa

GPS: 48°46’42.5″N (48.778477), 18°38’22.9″E (18.639698)

Energetikov 189/3, Prievidza

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

}

Otváracie hodiny

 • Pondelok až Piatok: Iba na objednávku
 • Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Telefón

0944 094 594

p

Dôležité

Vždy je potrebné si vopred rezervovať termín. Pre vyťaženosť sa pracuje výhradne na objednávky.