Sviečková terapia

Liečenie pomocou sviečok, či už telových, ušných, čakrových alebo anjelských (iné názvy sú aj liečebné sviečky, terapeutické sviečky alebo magické sviečky), je veľmi stará metóda liečenia. Sviečky sa používali už v staroveku v Indii, Číne, Tibete, Egypte či Grécku. Využívali ich aj šamani v indiánskom kmeni Hopi. Preto ich niekde nazývajú aj Hopi sviečky. S ich pomocou vyháňali zlých duchov z tela a pomáhali tým „nakopnúť“ samo liečiace procesy v organizme.

Sviečky sú vynikajúce na detoxikáciu tela, odbúravanie stresu, zmierňovanie zápalov, nastolenie energetickej rovnováhy v organizme a iné. Pri našej terapii využívame telové, ušné sviečky a čakrové sviečky. Použitie konkrétnych sviečok závisí od zdravotného problému.

Ako fungujú sviečky?

Komínový efekt, ktorý vytvára sviečka jemne pôsobí na nervové zakončenia, meridiány a pomáha vyťahovať toxíny z tela.

Terapia sviečkou je energetická záležitosť. Sviečka spaľuje toxickú /negatívnu/ energiu a tým vlastne likviduje chorobu. Je vhodné nasmerovať klienta na pozitívne myšlienky, aby sa sústredil na odstránenie problémov. Nikdy nerobiť terapiu pri zapnutom televízore, prípadne iných rušivých vplyvoch. Vhodná je jemná meditačná hudba.

Každú sviečku, ktorú použijeme sme si vyrobili ručne z bavlny a prírodného včelieho vosku. Sú do nich pridávané rôzne esencie, ktoré majú protizápalový účinok. Všetky naše sviečky sú 100% bio a energeticky nabíjane.

VÝROBA NAŠICH SVIEČOK

Sviečku zapálime na hornom širšom okraji. Po priložení na pokožku sa vnútorný priestor zaplní dymom a vytvorí sa podtlak. Tento vytiahne dym, ktorý sa dostal do komína sviečky. Filtrujúcim povrchom je tu pokožka. Podtlak a takto vytvorená ťahová sila pretlačí dym cez pokožku, do podkožného tkaniva, aby tam účinná látka naviazala na seba hnisavý odpad a vytiahne ho na stenu sviečky. Veľkou prednosťou tejto starovekej terapeutickej metódy je, že aj staršie a zaschnuté usadeniny rozpustí a vytiahne na stenu sviečky. Dochádza tu k premene skupenstva. Tento proces spôsobuje silnú aktiváciu látkovej výmeny a lymfatického systému.

Hlavné účinky sviečkovej terapie:

  • aktivácia toku energie v tele – odbúranie stresu a napätia
  • odstránenie škodlivých látok z tela – liečenie postihnutého miesta

Koľko to stojí?

Sviečková terapia

40/za 50 až 80 minút
Rezervovať termín

Obdarujte svojich blízkych

Darčekové poukážky

Darčekové poukážky

Sviečková terapia

I

Pozrite si video ako vyzerá Sviečková terapia


Máte záujem o Sviečkovú terapiu?

Rezervujte si včas voľný termín a doprajte si potrebnú pomoc a úžasný relax

Prejsť na rezerváciu

GARANCIA SPOKOJNOSTI

Nemusíte sa obávať, pretože budete určite spokojní. Za kvalitou našich služieb si stojíme. No ak by ste predsa len spokojní neboli, vrátime vám peniaze.

t

Časté otázky

Ako funguje taká sviečka?

Sviečku priložíme na vybrané miesto. Potom sa sviečka zapáli, tým vznikne mierny podtlak a tzv. komínový efekt. Počas horenia, sviečka neinvazívnym teplom rozpúšťa toxíny alebo blokády a harmonizuje energetické dráhy.

Z čoho sú vyrábané naše sviečky?

Všetky sviečky, či už sú to telové, ušné alebo čakrové sú RUČNE VYRÁBANÉ zo 100% prírodného včelieho vosku.

Môžem si sviečku aplikovať aj sám?

Áno, avšak terapia sviečkami má svoje pravidlá. Ak vás táto metóda zaujíma, dohodnite si termín na terapiu, kde vám okrem samotnej liečby poskytneme ďalšie informácie.

l

Máte nejakú otázku o Sviečkovej terapii?

Napíšte nám

6 + 4 =

Tak to už áno, masér, ktorý vie pracovať aj s energiami, ktoré som si na vlastnej koži vyskúšala sviečkovou metódou, boli pre mňa obrovským zážitkom, pretože sa uľaví nielen samotnému telu, ale aj duši.

Janette Klemanová

Prievidza

Prišla som s bolesťami brucha, ktoré ma dlho trápili. Hneď po prvej sviečkovej terapii prešli a už sa nevrátili. Som veľmi spokojná a vďačná.

Barbara Martináková

Prievidza

Mapa

GPS: 48°46’42.5″N (48.778477), 18°38’22.9″E (18.639698)

Energetikov 189/3, Prievidza

Adresa salónu

Energetikov 3, Sídlisko Sever (bývalé priestory školy Kalinčiaka), 97101 Prievidza

}

Otváracie hodiny

  • Pondelok až Piatok: Iba na objednávku
  • Sobota a Nedeľa: Zatvorené

Telefón

0944 094 594

p

Dôležité

Vždy je potrebné si vopred rezervovať termín. Pre vyťaženosť sa pracuje výhradne na objednávky.

BUNKOVÉ SOLI

Bunkové soli (tkanivové alebo biochemické soli) tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život, ktoré sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú aj tkanivové soli. Sú univerzálne, nachádzajú sa v Zemi, vo všetkom živom a aj vo vesmíre. V podstate ide o zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme – v jeho tkanivách a krvi. Ich rovnováha a správny pohyb sú nevyhnutné pre udržanie zdravia. Získavame ich prirodzene z potravy, avšak dnešné poľnohospodárstvo nám poskytuje potraviny často ochudobnené o tieto minerálne látky. V dôsledku toho a aj v dôsledku zvýšenej fyzickej alebo duševnej záťaže, ktorou je dnešná doba charakteristická, dochádza k narušeniu rovnováhy esenciálnych minerálnych živín, čo sa nakoniec prejaví zdravotnými problémami. Obnova bunky a tým aj celého tela je výsledkom vyrovnania deficitu anorganických solí.Dr. W.H.Schüssler Dr. Schüssler a jeho nasledovníci verili a veria, že všetky liečiteľné zdravotné problémy je možné liečiť obnovením rovnováhy základných minerálnych látok. Minerálne anorganické látky sa veľmi ťažko vstrebávajú. Empiricky bolo zistené, že najlepšia vstrebateľnosť je pri spracovaní anorganického materiálu homeopatickou trituráciou na potenciu D6, minerálne látky sa v takejto rezonančnej forme nachádzajú aj prirodzene v potrave. Tkanivové soli by sme však nemali zamieňať s homeopatiou, pretože minerálne soli si nevyberáme podľa homeopatického zákona podobnosti (podobné liečime podobným), ale na základe zákona deficiencie – telu dodáme to, čo mu podľa istých príznakov chýba. Kvantitatívna stránka je pritom tiež veľmi dôležitá.   AKÝ JE ROZDIEL MEDZI MEDZI HOMEOPATICKÝM PRÍPRAVKOM A BUNKOVÝMI SOĽAMI? Dr. H. W. Schüssler uverejnil svoju metódu prvýkrát 30... čítať viac

Autohypnóza – návod (2.časť)

V tomto článku si povieme niečo viac o post hypnotických sugesciách a ako využiť našu predstavivosť na dosiahnutie žiadaného výsledku. Základný postup ako sa uviesť do autohypnózy sme si rozobrali v prvej časti, ktorú si určite prečítajte: Autohypnóza – návod (1.časť). Post-hypnotické sugescie a ich pravidlá Ako už bolo spomenuté, stav hypnózy je stav zvýšenej ovplyvniteľnosti. Zadávanie určitých príkazov, zatiaľ čo ste v hypnotickom stave, vám umožní dosiahnuť vami žiadané akcie alebo reakcie, potom čo sa autohypnóza skončí. Takéto príkazy sa nazývajú post-hypnotické sugescie a sú nevyhnutné pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Nižšie sú uvedené pravidlá pre zadávanie takýchto príkazov. Povedzte to ako keby ste to tak skutočne mysleli Toto tvrdenie trocha opravím. V skutočnosti musíte samých seba presvedčiť o tom, že to myslíte vážne a že to skutočne chcete. Predstavte si že by si herec na javisku iba tak mrmlal svoj text. Nebolo by to moc dobré predstavenie. V tomto prípade ste vy herec aj publikum. Upokojte sa, buďte pozitívni a sebavedomí. Sugescie musia byť formulované pozitívne a v prítomnom čase Je dokázané, že väčšina ľudí lepšie reaguje na pozitívne sugescie než na tie negatívne. Niektorí vedci tvrdia, že je to spôsobené z dôvodu, že náš mozog nevie rozoznávať medzi záporom a kladným tvrdením. To znamená, že ak zadáme príkaz: “Nie som tučná” mozog zachytí z väčšej podstaty to, že som tučná. Lepšia sugescia je: “ Cítim sa štíhla”. Je teda dobré vyhnúť sa tvrdeniam o tom čo nechcem, ale radšej zadávať sugescie o tom čo chcem dosiahnuť ako keby to už bolo alebo sa to práve dialo. Teda v prítomnom čase je to najúčinnejšie. V určitých prípadoch... čítať viac

Prečo pijavice liečia toľko ochorení?

Hlavná výhoda hirudoterapie je, že táto metóda môže liečiť niekoľko chorôb zároveň. Inými slovami, nelieči iba ochorenie, ale výrazne pomáha celému ľudskému organizmu. Veľmi dôležitý fakt je, že pijavice lekárske nie len odstraňujú príznaky chorôb, ale vďaka svojim biologicky aktívnym látkam ovplyvňujú a prispievajú k odstráneniu príčin ochorenia. Pochopenie podstaty pôsobenia pijavice lekárskej dáva vysvetlenie, prečo sa pijavice uplatňujú v liečbe tak značného množstva ochorení. Dobrý terapeutický efekt je možný iba pri komplexnom vplyve na ľudský organizmus. Hirudoterapia je terapia, ktorá pôsobí práve takto komplexne. Pôsobí na ochorenie jak lokálne, tak celkovo pomocou zvýšenia lymfatického toku, obnovenia mikrocirkulácie, aktivizuje proces čistenia (detoxikácie) organizmu a stabilizuje proces energetickej výmeny. Pri komplexnej liečbe pacientov sa vynikajúco osvedčilo používať spolu s hirudoterapiou tiež iné prírodné liečby. Napríklad viscerálna masáž brucha (manuálne pritláčanie brušnej dutiny), fytoterapia, vákuová banková masáž a iné. V súčasnej dobe je tiež dokázaný vynikajúci účinok liečby pijavicami na energetický stav pacientov, teda vplyv na ľudské biopole. Je známe, že každá choroba ruší harmonickú celistvosť biopole v rôznych oblastiach v závislosti od príslušného problému. Práve vďaka hirudoterapii dochádza k obnoveniu prirodzeného a rovnovážneho energetického stavu. Sekrét slinných žliaz pijavice lekárskej spôsobuje opačný proces v základných mechanizmoch rozvoja chorôb. ZAČAROVANÝ KRUH Akýkoľvek patologický proces v organizme je porušením krvného obehu v malých cievach. To vedie k hromadeniu prebytočnej tekutiny (opuch tkaniva), ktorý spôsobuje kompresiu ciev. Tento stav zhoršuje prietok krvi v tkanive, spôsobuje hromadenie medzi bunečnej tekutiny a zabraňuje odtoku lymfy. Všetky tieto procesy vedú k zvýšeniu hypoxie (nedostatok kyslíku). Ak nemáme dostatok kyslíku, oxidačné procesy sa spomaľujú. Tým pádom sa hromadia nezoxidované produkty činnosti buniek. Na základe tohto stavu sa zvyšuje prietok vody do patologického ohniska a to spôsobuje zväčšenie opuchu. ROZBITIE ZAČAROVANÉHO KRUHU Sekrét slinných žliaz pijavíc obsahuje... čítať viac